ESKİŞEHİR HABERLERİ

Belde evleri Türkiye'ye örnek oluyor

DHA
23.04.2016 - 12:30Son Güncelleme : 23.04.2016 - 12:31
DHA

 

 
ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Tepebaşı Belediyesi'nin insan odaklı projesi Belde Evleri Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyor. Kırklareli'nin Ahmet Bey Belediyesi eski ve kullanılmayan bir binayı kendi imkanlarıyla onararak belde evi haline getirdi.
 
Belde Evi'nin açılış törenine çok sayıda vatandaşın yanı sıra Moldova/Gagavuzya-Kıpçak Belediyesi'nden 20 kişilik bir ekip, Çorlu Belediyesi yetkilileri ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile Tepebaşı Belediyesi'nden gelen belde evi sorumluları katıldı. Törende Ahmet Bey Atatürk İlkokulu Folklor Ekibi, Tepebaşı Belde Evleri Folklor Ekibi ve Kıpçak halk dansları toplulukları birer gösteri sundu.
 
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, törende yaptığı konuşmada Trakya denildiğinde, aydınlık çağdaş insanların yaşadığı yeri anımsadığını söyledi. Ataç şöyle devam etti:
 
"Burada o kadar güzel şeyler yapıyorsunuz ki, Türkiye'ye çağdaşlık konusunda örnek oluyorsunuz. Bugün bir belde evi açılışı için buradayız. Biz 2001 yılında ilk belde evimizi kurduk ve bugün 25 belde evimiz var. Her yıl 15 bin kadınımıza hizmet ediyoruz. Kadınlarımız belde evlerinde 30'a yakın kursta eğitim alıyorlar, kültür turlarıyla Çanakkale'ye, Anıtkabir'e, Konya'ya ve bu sene de meclise gidiyorlar. Kültür Turlarımız 150 bin kişiye ulaştı. Herkesin Çanakkale'ye uğraması lazım, tarihini bilmeyenlerin coğrafyasını başkaları çizer. Türk ulusu Çanakkale'yi de iyi bilecek, İstiklal Savaşı'nı da iyi bilecek. Bu ülkede benim adım Ahmet ise, bacılarımızın adı Ayşe ise, bu minarelerde ezan okunuyorsa Atatürk ve arkadaşları sayesindedir. Sevgili başkan bizi ziyarete geldiğinde uzun uzun sohbet ettik. Kendisi bizi takip ediyormuş, belde evlerinden örnek almak, burada belde evi yapmak istiyormuş. Ortaya çıkan eser gerçekten çok güzel olmuş. Kendisini ve çalışma arkadaşlarını tebrik ediyorum."
 
Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş ise, "Açılışımızı onurlandıran tüm misafirlerimize, destek veren dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Belde evimize Şehidimizin şanlı ismini verdik. Şehit Er Şevket Topal Belde Evi'nin açılış kurdelesini, en çok emeği geçen, alın teri döken belediye personelimiz, Tepebaşı ve Çorlu Belediye Başkanlarımız ve Saygıdeğer Şehit Ailelerimiz ile birlikte keserek hizmete açacağız. Belde evleri Tepebaşı Belediyesi'nin verimli, insan odaklı ve sadece bizlere değil, Türkiye'ye örnek olması gereken bir projesi. Belediyemize ait 15 yıldır hizmet vermeyen eski binamızı dayanışma içinde sponsorlarımız vasıtasıyla belde evi haline getirdik. Emeği geçen herkese, destekçilerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Şehit Er Şevket Topal Belde Evi'de 40 kişilik toplantı-konferans salonu, Elektronik kütüphane destekli, Kütüphane/okuma odası, Kurs/Atölye salonları yer alıyor.
 
-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Belde evleri Türkiye'ye örnek oluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Nisan 2016 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Belde evleri Türkiye'ye örnek oluyor haberi güncellenecektir.

  ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:36
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:07
  • Yatsı
   20:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı