Gündem Haberleri

  Belçikalı futbolcuların yüzde 60'ı şike var dedi

  Hürriyet Haber
  02.02.2006 - 12:27 | Son Güncelleme:

  Belçika'nın en önemli dergilerinden Menzo'nun Belçika futbol liglerinde oynayan futbolcularla yaptığı ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. Birinci, ikinci ve üçüncü ligde mücadele eden ve 600 futbolcu ile yapılan ankette, oyuncuların yüzde 60'ı futbol liglerinde rüşvet ve şike olaylarının olduğuna inandıklarını belirttiler.

  Derginin yönelttiği “Ligde maçlar önceden ayarlanıyor mu?” sorusuna birinci lig futbolcularının yüzde 34'ü, ikinci lig futbolcularının yüzde 62'si, üçüncü lig futbolcularının da yüzde 74'ü 'evet' yanıtını verdi.

  Futbolculardan, “Sana kimse rüşvet teklif etti mi?” sorusuna, birinci ligde yer alanların yüzde 6'sı, ikinci ve üçüncü ligdekilerin de yüzde 10'u 'evet' dedi.

  “Valon Bölgesi'ndeki takımlar birbirine yardım ediyor mu?” sorusunu ise birinci lig oyuncularının yüzde 43'ü, ikinci lig oyuncularının yüzde 65'i, üçüncü lig oyuncularının da yüzde 78'si 'evet' şeklinde yanıtladı.

  Derginin yönelttiği “Maaşının bir kısmı kara para aklanarak mı ödeniyor?” sorusuna da birinci lig futbolcularının yüzde 4'ü, ikinci lig futbolcularının yüzde 7'si, üçüncü lig futbolcularının yüzde 20'si 'evet' cevabını verdi.

  TELEVİZYONDA ŞİKE PROGRAMI

  Öte yandan Çinli işadamı Zheyun Ye'nin sahip olduğu ve flamanca yayın yapan VRT televizyonu, pazar günü rüşvet olaylarına karışan bazı futbolcu ve kulüpleri açıklayacağını bildirdi.

  Belçika televizyonu, Belçika ligindeki rüşvet ve şike olaylarına adı karışan bazı futbolcu, yönetici ve takımları, belgeleriyle birlikte pazar günü duyuracağını belirtti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı