Gündem Haberleri

  Belçika'da iki Türk benzin kaçakçılığından gözaltında

  A.A.
  06.02.2006 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Belçika'dan transit geçen iki Türk TIR şoförü, bir benzin istasyonundan sahte benzin kartlarıyla mazot ikmali yaparken yakalanarak gözaltına alındı.

  Savcılık açıklamasına göre, “Q8” firmasının Almanya, Belçika, Hollanda ve Fransa'daki benzin istasyonları bir süredir sahte benzin kartları kullanımı nedeniyle sorun yaşıyor. Yetkililer, Rus mafyası tarafından üretilen sahte kartların çeşitli ülkelerde kullanıldığının belirlendiğini, firmanın bu sorunu aşmak için detektiflere başvurduğunu bildirdiler.

  Belçika'nın Sprimont bölgesindeki otoyol üzerinde bulunan bir benzin istasyonunda, geçen gece, bir Alman detektif, iki Türk TIR'ının yakıt aldığını, bir arabayla gelen 3 kişinin şoförlere kart verdiğini tespit ederek polis çağırdı.
  Türk sürücülere sahte kartı veren kişilerin 2 Rus ve bir Litvanyalı olduğu belirlendi. Gözaltına alınan şahıslar sorgulandılar.

  Beyaz eşya ihraç eden bir Türk firması için çalışan sürücüler, ifadelerinde, İngiltere'den gelip İsviçre'ye gittiklerini, söz konusu benzin istasyonundan mazot almak için “Türkiye'deki patronlarından emir aldıklarını” belirtmekle yetindiler.
  Sorgu Hakimi Dominique Lizin, söz konusu 5 kişinin tutuklanmasını ve yargı önüne çıkarılmasını kararlaştırdı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı