Dünya Haberleri

DÜNYA

  Belçika'da aranan küçük kız dolapta bulundu

  BBC Türkçe
  12 Nisan 2016 - 16:06Son Güncelleme : 12 Nisan 2016 - 16:39

  Belçika'nın Flaman bölgesindeki Mannekensvere kasabası, ailesi tarafından kayıp ihbarı yapılan 3 yaşındaki kız çocuğu için seferber oldu.

  Belçikada aranan küçük kız dolapta bulundu

  Belçika basınında yer alan haberlere göre, Mannekensvere kasabasında yaşayan bir anne, 3 yaşındaki kızını öğle uykusuna yatırdı. Kızını uyutmak için yanına uzanan anne, kendisi de uyuya kaldı.

  Uyandığında kızını yatakta bulamadı. Ardından bütün evi aradı ancak yine sonuç alamadı. Bunun üzerine polisi aradı.

  NEHİRDE ARAMA

  Polis, itfaiye ve ambulans ekipleri eve gelerek, çevrede geniş çaplı bir arama yaptı. Kasaba sakinleri de arama ekiplerine yardımcı oldu.

  Bütün çabalara rağmen küçük kızın izine rastlanamadı. Bunun üzerin iki polis teknesi evin önündeki Ijzer ırmağında arama yapmak üzere hazırlandı.

  Tekne ve profesyonel dalgıçlar, nehre açılırken, itfaiye ve ambulans ekipleri de bir kez daha kız çocuğunun yaşadığı evi aramaya başladı.

  Ambulans çalışanlarından biri, yatak odasındaki dolabı açtığında, küçük kızı bir köşede uyurken buldu. Saatler süren arama çalışması böylece sona erdi.

  İtfaiye şefi Frank Ureel, kız çocuğunun dolabın içinde mutlu bir şekilde uyuduğunu belirterek, "Orada olabileceği hiç kimsenin aklına gelmezdi" dedi. 

  Belçikada aranan küçük kız dolapta bulundu

  Etiketler: Belçika , Bebek , kayıp bebek
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı