Dünya Haberleri

  Belçika Başbakanı Michel'e patates kızartması atıldı

  AA
  22.12.2014 - 18:17 | Son Güncelleme:

  Belçika Başbakanı Charles Michel'i kemer sıkma politikaları nedeniyle protesto eden bir grup, 39 yaşındaki siyasetçiye patates kızartması ve mayonez attı.

  Valon bölgesinin başkenti Namur'de "sorumluluk almak" konulu bir konferans için kürsüye çıkan Michel, konuşmasına başladığı sırada, geçmişte FEMEN bünyesinde olan "Feminist Devrimci Aktivistler Grubu" (LilithS) üyelerince protesto edildi.

  "Michel, defol, kemer sıkmaya son" şeklinde sloganlar atan, siyah kıyafetli ve yüzleri kapalı kadın eylemciler, Michel'e patates kızartması ve mayonez fırlattı.

  Protestoya hazırlıksız yakalandıkları görülen görevlilerin müdahalesiyle eylem sona ererken konuşmasını yarıda kesen Michel, kıyafetlerini değiştirmesi için boş bir odaya alındı.

  Belçika Başbakanı Michele patates kızartması atıldı

  Yaklaşık 10 dakika sonra ceketsiz olarak salona geri dönerek konuşmasına devam eden Michel, saldırganlardan şikayetçi olmayacağını açıkladı.

  Belçika Başbakanı Michele patates kızartması atıldı

  Konferansa "gazetecilik öğrencileri" olduklarını söyleyerek giren eylemcilerin binadan çıkmak üzereyken gözaltına alındıkları bildirildi.

  Belçika Başbakanı Michele patates kızartması atıldı

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı