« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Belarus'u yenecek güçteyiz

Voleybolda Erkek Milli Takımlar Antrenörü Veljko Basic, (A) Milli Takım ile Avrupa Ligi 1. Ayak maçlarında karşılaşacakları Belarus'u yenecek güçte olduklarını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basic, yazılı açıklamasında, takımın iyi durumda olduğunu, iyi bir çalışma dönemini geride bıraktıklarını ve Belarus maçlarının, Rusya ile yapılacak müsabakalar öncesi durumlarını görme açısından belirleyici olacağını ifade etti.

Bazı sakatlıklar nedeniyle takım içinde oyuncuların yerlerini değiştirdiklerini ve bu yeni düzene alışmak için sürekli pratik yaptıklarına değinen Basic, şu görüşlere yer verdi:
“Yeni sistemimizi Belarus karşısında ilk kez deneyeceğiz. Rakip güçlü. Yine de Avrupa Ligi 1. ayak maçlarında karşılaşacağımız Belarus Milli Takımı'nı yenecek güçteyiz. Uzun soluklu turnuvalarda ilk maçlar her zaman büyük önem taşır. İran ile yaptığımız hazırlık maçlarında biz de kazanabilirdik ama şans onlardan yanaydı. Yeni duruma adaptasyon sağlamaya çalıştık. Bu maçlar bu açıdan da faydalı oldu.”

Ankara seyircisini her zamanki gibi yanlarında görmek istediklerini, yaş ortalaması küçük olan takımlarının seyirci önünde çok daha iyi motive olacağına inandığını belirten Basic, tribünlerin dolmasını beklediklerini vurguladı.

Basic, şunları kaydetti:
“Planlarımızı gelecek 4 yıl içinde Avrupa'da ilk 5 takım arasına girmek üzerine yaptık. Büyük hedef 2016 Olimpiyatları'na katılmak. 2012 Londra Olimpiyatları için de şansımızı zorlayacağız ama söylediğim gibi büyük hedefimiz 2016 Olimpiyatları'na katılan takımlar arasında olmak.”

Bunları da Beğenebilirsiniz