Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bel kemiği zayıf

  Ardıç AYTALAR/ İSTANBUL, Ümit ÇETİN/SAMSUN
  15 Temmuz 2007 - 00:00Son Güncelleme : 15 Temmuz 2007 - 00:07

  Samsun’da terör siyaseti yapmakla eleştirdiği liderlere "Devleti yönetmeye değil, cellatlığa soyunmuşlar" diye tepki gösteren Ağar; İstanbul’da Erdoğan’a "Söylediklerinin arkasında durmadın. Bel kemiğin zayıf. Başörtüsü namus dedin, faciaya çevirdin" dedi.

  DP İstanbul Çağlayan Mitingi’nde coşkulu bir kalabalığa konuşan Mehmet Ağar, Başbakan Erdoğan’ın 25 yıl "başörtüsü namus" demesine karşın işi faciaya çevirdiğini söyledi. Kasımpaşa’da kaçak olduğu gerekçesiyle yıkılan Kuran Kursu binasıyla ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan aleyhinde çok sayıda pankartın açıldığı mitingte Ağar da, AKP hükümetinin içinde çıktığı binaları beğenmediğini söyleyerek, "Kentsel dönüşüm dediler, kentsel bölüşüm yaptılar. Evler yetmedi kurs binalarına da hücum ettiniz. Siz o binayı yıkmadınız gönül mihraplarını yıktınız" dedi. Kalabalığın, tepeden inen hükümet formülü üretenlere karşı demokrasi isyanı olduğunu söyleyen Mehmet Ağar, "Ankara’nın yüksek tepeleriyle, İstanbul’un lüks semtlerinden iktidar tanzim edilecek sandılar. İktidarı zengin sofrasının yanaşması olarak değil, fukaranın gönüllerinde arayacağım" diye konuştu. Erdoğan’ın bel kemiğinin zayıf olduğunu söyleyen Mehmet Ağar, "25 sene uğraştın. Çocukları koldan zincirler yaptın. Başörtüsü namus diye gezdin. Sonra saatte 300 kilometre hızla faciaya çevirdin. Sonra uyduruk hızlı treninize binip kaçtınız. DP başörtüsünü hak ve özgürlük meselesi olarak görüyor" dedi.

  CELLATLAŞTILAR

  Ağar Samsun’da yaptığı konuşmada terör üz erinden siyaset yapan partileri eleştirerek şunları söyledi: "Birbirlerine en ağır hakaretleri yapıyorlar, en saygısızca ifadeleri kullanıyorlar. İp atıyorlar ip tutuyorlar. Devleti yönetmeye değil cellatlığa soyunmuş hepsi. Zamanında elinizde imkan varken, güç varken atamadığınız imzalar var. Şimdi millete masal anlatmayın."

  Ağar nerede, eşi orada

  DP’nin dün Çağlayan’da düzenlediği mitinge vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile DP ve ANAP flamalarıyla katıldı. "Başbakan Mehmet" sloganları atan kalabalık, kaçak olduğu gerkeçesiyle yıkılan Büyükpiyale Kuran Kursu’nun tabelasını ve "İtina ile Kuran kursu yıkılır-Tayyip Hafriyat", "Kiliseye akçe, Kuran kursuna kepçe" pankartları açıldı. Ağar, eşi Emel Ağar’la kürsüye çıkarak halkı selamladı. Emel Ağar miting boyunca eşinin yanından ayrılmayarak, sık sık terini sildi.

  Otobüste parmak aradılar

  AĞAR
  konuşmasını sürdürürken otobüsün üstünden, içine girmek isteyen bir partili, merdivenlerde ayağı kayarak yuvarlandı. Partili aşağıya düşerken, parmağı otobüsün üst kapağına sıkışarak koptu. Partili hastaneye kaldırılırken kopan parmak 10 dakikalık aramadan sonra bulundu ve hastaneye yetiştirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı