« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bel altından vuruyorlar

Beşiktaş yönetimi, “10 kusurlu hareket” başlığı altında bazı gazetelerde yer alan haberlerin, maksatlı ve siyah beyazlı kulübü yıpratma amacıyla yapıldığını açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü Yönetim Kurulu, dün bazı gazetelerde “10 kusurlu hareket” başlığı altında çıkan haberlerin maksatlı ve taraflı olduğnu savundu. İçişleri Bakanlığı denetçilerince yaptığı incelemenin rutin bir olay hatırlatılırken yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:
“Yasa gereği yapılan rutin incelemenin, yalnızca kulübümüze yönelik bir incelemeymiş gibi gösterilmesinin, aralık 2008 ile ocak 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilmiş bir incelemenin aradan geçen bunca zaman sonra bugün gündeme getirilmesinin seçime yönelik ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’ni yıpratma amaçlı girişimler olduğu açıkça görülmektedir.
Kulübümüzde yapılan inceleme sonuçları, İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’nün 08 Haziran 2009 tarihli yazısıyla kulübümüze bildirilmiştir.
Anılan yazıda, ‘Konusu suç teşkil etmeyen eksikliklerin Dernekler Kanunu’nun 17. maddesine göre yasal süre olan 30 gün içinde giderilerek Valilik İl Dernekler Müdürlüğü’ne bilgi verilmesi’ istenilmiştir. Bildirilen hususlar yeni dernekler mevzuatına uygun hale getirilmiş ve 25 Haziran 2009 tarihli yazıyla ilgili makamlara bildirilmiştir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz