« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beko Basketbol'un en iyi kadrolarından biriyiz

Beko Basketbol Ligi'nin en skorer takımı Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Burak Bıyıktay, sezon başında amaçladıkları tempolu oyunu şu ana kadar gerçekleştirdiklerini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Bıyıktay, sezon başında teknik ekip olarak yaptıkları değerlendirmelerde yüksek yüzdeli bir oyun sergilemeyi amaçladıklarını belirterek, “Bu temponun içinde amacımız sayı üretmekti” dedi.

Geçen sezonki kadrolarında bu tempoya uygun oyuncuların bulunduğunu kaydeden antrenör Bıyıktay, şunları kaydetti:

“Transferde de buna yakın oyuncuları seçerek bu oyunun devamını sağlamayı amaçlıyorduk. Savunmada zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Bunu da giderdiğimiz zaman daha iyi takım olacağımızı düşünüyorum. Maç başında bazen oyuncuların konsantrasyon eksikliği oluyor. Sonuçta lig uzun bir maraton, henüz hiçbir şey başarmış değiliz. İyiye giden bir takımız. Elimde değerli oyuncular var. Beko Basketbol Ligi'nin en iyi kadrolarından biriyiz. En iyi performansı vermeye çalışıyoruz.”

Yüksek sayı yüzdesiyle ve tempolu oynayan takımının maçlarında salonun dolmamasına üzüldüğünü vurgulayan Burak Bıyıktay, “Teessüf de ediyorum. Böyle basketbol oynayan ve kamuoyunun takdirini kazanan takımın taraftarı niye maça gelmiyor? En azından basketbolseverler gelsin. Hiç hoş değil. Sadece derbi maçlarına geliyorlar” dedi.

BANVİT MAÇI

Tecrübeli teknik adam, 19 sayı farkla 107-88 kazandıkları Banvit maçına ilişkin de şunları söyledi:

“Banvit maçı, sıralamada yukarda kalmamız için önemli bir karşılaşmaydı. Rakibimiz üst sıraları zorlayan bir ekip. Kendi sahamızda bu maçı kazanmak istiyorduk. İlk yarı zorlandık, ama ikinci yarıda 3. periyodun ortalarından itibaren ritm yakaladık ve farklı şekilde kazandık. Sakatlara rağmen çok önemli bir galibiyet oldu. Şimdi 27 Aralık Pazar günü Fenerbahçe Ülker ile yapacağımız derbi maçını düşünüyoruz.”

Zaman zaman maddi sıkıntılar yaşadıklarını kaydeden siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, “Günümüzün ekonomik şartlarında zaman zaman bunu yaşıyoruz. Yönetim de iyi niyetini gösterip ödeme problemini aşmaya çalışıyor. Aşmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sonuçta bu sıkıntı aşılacaktır” diye konuştu.

Burak Bıyıktay, sakatlığı süren Brad Newley'i oynatamadıklarını vurgulayarak, “Bizim için önemli bir oyuncu. Kendisi Pınar Karşıyaka maçına kadar oynamayacak. Kerem ise gıda zehirlenmesi geçirdi. Hastanede yatıyor. Muratcan dün ilk defa maskeyle oynadı. Çok da iyi performans sergiledi” dedi.

Beşiktaş Cola Turka antrenörü, Unics Kazan'dan Rus pivot 28 yaşındaki ve 2.10 metre boyundaki Fedor Likholitov'u transfer ettiklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz