« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Beklentimiz çok yüksek"

Gençlik ve Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, tekvandonun da halter ve güreş gibi olimpiyatlara tam kadro katılarak madalyalarla döneceğine inandığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Yunus Akgül, geçen hafta Güney Kore'de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası'nda dereceye giren sporcularla yemekte bir araya geldi. Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile milli takım teknik direktörü Ali Şahin'in de hazır bulunduğu yemekte Akgül, tekvandodan beklentilerinin yüksek olduğunu kaydetti.

Sporcuların beklentileri boşa çıkarmadığını ve Güney Kore'de madalyalar kazandığını anımsatan Akgül, şöyle konuştu:
“Bizim için önemli olan olimpiyat kotası. Dünya Şampiyonası sporcuları görmemiz açısından önemliydi. Olimpiyat klafikasyonu haziran ayı sonunda Azerbaycan'da yapılacak. Artık buraya bakıyoruz. Dünya Şampiyonası geride kaldı. Bizim hedefimiz olimpiyatlar. Oyunlara en fazla sporcuyla katılarak madalyalarla dönmek istiyoruz. Tekvandonun da halter ve güreş gibi tam kadro ile olimpiyatlara gideceğine ve madalyalarla döneceğine inanıyorum. Beklentimiz çok yüksek.”

Federasyon başkanı Metin Şahin de Dünya Şampiyonasına 8 erkek ve 8 bayan sporcu ile katıldıklarını belirterek, 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandıklarını anımsattı.

Şampiyonanın olimpiyat klafikasyonu öncesi gerçekleşmesi nedeniyle büyük katılım olduğunu anlatan Şahin, “Ülkemize, bayrağı göndere çektirip, İstiklal Marşı'nı okutmanın gururunu yaşayarak döndük. Türkiye, şampiyonada gösterdiği başarıyı olimpiyatlara da taşımaya kararlıdır. Olimpiyatlarda altın madalya kazanacağımıza inanıyorum. Bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Daha sonra Akgül, sporcuları tebrik ederek hediyeler verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz