Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beklentimiz çok net

Efes Pilsen Asbaşkanı Çetin Çeki verdiği demeçte Efes Pilsen Spor Kulübü’nün, varlığını sürdürebildiği son güne kadar Türk sporuna katkıda bulunmaya devam edeceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Çetin Çeki sözlerine şöyle devam etti: “Bir süredir bu konu ile ilgili olarak biz de çabalarımızı sürdürüyoruz. Çünkü daha önce arkadaşlarımız TAPDK’nın (Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu) yapacağı yönetmelik ile ilgili bize bildirmişlerdi. Ancak son dönemde bir yönetmelik taslağı ortaya çıktı ve bizim için iki önemli konu gündeme geldi.

Birincisi Efes Pilsen’in marka olarak sponsorluk yapamayacağı, ikincisi de kulübün Efes Pilsen adını taşıyamayacağı. Bu konuda değerlendirmemizi yaptık, görüşlerimizi spor bakanlığına, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne, Türkiye Basketbol Federasoyunu’na ve Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’na gönderdik. Burada özellikle Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz ile Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı’mıza şükranlarımı sunmak istiyorum. Çünkü sıkıntımızı çok iyi algıladılar ve bizi yürekten desteklediler. Bugün NTV Spor kanalına açıklama yapan Sayın Yunus Akgül de bizi destekler biçimde görüş belirtti. Kendilerine teşekkür ediyorum. Şunu da önemle belirtmek istiyorum ki, bugünkü açıklamayı kaleme alırken büyük bir üzüntü duyduk. Çünkü aldığımız geri bildirimler bizim ve spor dünyasının ileri gelenlerinin görüşlerinin pek kale alınmadığı yolunda idi. Dolayısı ile böyle bir açıklama yapmak durumunda kaldık. Şimdi beklentimiz çok net Efes Pilsen’in spor da dahil olmak üzere sponsorluk yapabilmesi, kültür ve sanat alanında da tabii. Yani toplumdan aldıklarını topluma geri vermesi. Bizim açımızdan da Efes Pilsen isminin devam etmesi. Bundan 34 sene önce kurulmuş bir isim altında ciddi başarılara imza attı ve spor kurumu olarak rüştünü ispat etti.

Bugün başkanımızın basına da yansıyan görüşleri doğrultusunda Efes Pilsen adının değişmesi şansımız olduğunu sanmıyorum. Beklentimiz bu kurumun sporun gerçeklerini göz önüne alarak, yönetimi spor adamlarına ve spor kurumlarına bırakması ve bizim de Türk Sporu’na hizmete devam edebilmemiz yolunda. Efes Pilsen Spor Kulübü, varlığını sürdürebildiği son güne kadar Türk sporuna katkıda bulunmaya devam edecektir...”


Bunları da Beğenebilirsiniz