« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Beklentileri karşılamamış olabilirim"

Anadolu Efes Basketbol Takımı'nın milli oyuncusu Cenk Akyol, lacivert-beyazlı kulübün çok iyi bir kadro kurduğunu belirterek, bu sezon THY Avrupa Ligi'nde yıllardır özlemi çekilen başarıyı elde etmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Milli oyuncu, iyi bir takım olduklarını, kendilerini güzel günlerin beklediğini ifade etti.

Tam kadro olarak kısa süre birlikte çalışmalarına rağmen oynadıkları karşılaşmalarda iyi bir takım olduklarını gösterdiklerini belirten Cenk Akyol, şunları kaydetti:
“Çok büyük paralar harcanarak iyi bir kadro kuruldu. İyi bir takımız, gün geçtikçe daha iyi olacağız. Belli başlı hedeflerimiz var. Lig şampiyonluğu bu kulübün her zamanki hedefi. Ancak biz Avrupa Ligi'nde yıllardır özlemi çekilen başarıyı elde etmek istiyoruz. Burada önümüzde dörtlü final hedefi var. Bu kadro ile dörtlü finali oynamak istiyoruz. Dörtlü finalin İstanbul'da olması da bizim için ayrı bir motivasyon kaynağı. Takımın havası çok iyi, herkes birbirini seviyor, güzel arkadaşlıklar kuruldu. Güzel günlerin önümüzde olduğuna inanıyorum.”

“Beklentileri karşılamamış olabilirim”

Kariyerine iyi başlayan Cenk Akyol, ilerleyen süreçte beklentileri karşılayamamış olabileceğini, ancak sahada yer aldığında elinden geleni yapmaya çalıştığını dile getirdi.

Görev verildiğinde işini iyi şekilde yapmaya çalıştığını belirten milli oyuncu, “Beklentileri karşılayamamış olabilirim ama oynadıkça elimden geleni yapmaya çalışıyorum. İnsanların beklentisi çok yüksek olabilir ama bunu kafaya takmaya gerek yok. Sonuçta ben çıkıp en iyi şekilde işimi yapmaya çalışıyorum. Eleştirileri çok takip etmiyorum. Bu işin içinden olmayanların beni eleştirmesi çok umurumda değil açıkçası” ifadelerini kullandı.

Cenk, lacivert-beyazlı takımda geçtiğimiz sezon fazla süre bulamadığını hatırlatarak, şöyle konuştu:
“Geçen sezon süre bulamadım ancak yapılacak bir şey yok. Hocanın tercihi, Perasovic oynatmak istemedi ve oynatmadı. İnsanların ne dediği umurumda değil, çünkü herkes bir şey söylüyor. Bunları dinlersek biz işimizi yapamayız. Çünkü başarılı olmanın bile yeri geldiği zaman kabahat sayıldığı bir ülkede yaşıyoruz. O yüzden yapıcı eleştiriden çok yıkıcı eleştiri yapılıyor. Bu nedenle kafaya takmaya gerek yok.”

Süre aldıkça daha olumlu işler yapacağına inandığını söyleyen Cenk Akyol, “Bu sezon süre aldıkça elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Sonuçta rotasyona baktığımız zaman aynı pozisyonda 4 kişi oynuyoruz. Süre bulacağım gözüküyor. Süre aldıkça yaptığım olumlu şeylerin artacağını düşünüyorum. Bu sezon daha fazla kredimin olacağına inanıyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz