« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bekle bizi Bremen

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor'un aklında şimdi UEFA rövanş maçı var

Hakem Metin Seval'in sayesinde Adana'da 2 puan bırakan Şimşek, deplasman yenilmezliğini sürdürdüğü için yine de moralini bozmadı ve rotasını perşembe günü Almanya'daki W.Bremen randevusuna çevirdi.

ADANA UNUTULDU

Cumartesi günü deplasmanda Adanaspor ile 1-1 berabere kalarak evine 1 puanla dönen Antalyaspor, rotasını şimdi Werder Bremen ile Almanya'da oynayacağı UEFA Kupası birinci tur rövanş maçına çevirdi. Hakem Metin Seval'in sayesinde Adana'da 2 puan bırakan Şimşekler, buna rağmen deplasmandaki yenilmezliğini sürdürdüğü için moral motivasyonlarını bozmadan W.Bremen randevusuna kilitlendiler.

HEPSİ İNANIYOR

Futbolcular, Antalya'daki ilk maçta 2-0 yendikleri güçlü rakiplerine, Almanya'daki rövanşta da boyun eğmeyeceklerini söyledi. Hakem Metin Seval'in, Antalyaspor'un 2 puanını nasıl yaktığını bütün spor kamouyonun gördüğünü belirten Kaptan Adnan, ‘‘Oldu bitti bir kere. Öfkelenmeyeceğiz. Hepimiz profesyoneliz, önümüzde Bremen ile oynayacağımız çok önemli bir maç varken, kafamızı buna takmayacağız’’ dedi.

ÜLKEMİZİ İÇİN

Artık bütün dikkatleri ile Werder Bremen maçına kilitlendiklerini ifade eden Adnan, ‘‘Almanya'dan turu geçerek dönersek yeni bir zafere daha imza atmış olacağız. En önemlisi de bu maçta ülkemiz adına mücadele etmek gibi çok önemli ve tarihi bir sorumluluk altındayız. Ülkemizdeki 65 milyonun ve Almanya'daki gurbetçilerimizin göğsünü bir kez daha kabartmayı borcumuz kabul ederek sahaya çıkacağız’’ diye konuştu.

NE DEDİLER?

ŞENOL

Çekinmiyoruz. Maçın Almanya'da oynanması bizim için dezavantaj değil. Performansımızı sahaya yansıttığımızda W.Bremen'i evinde de yeneriz.

BURHAN

Almanya'daki rövanşın, 2-0 kazandığımız ilk maçtan daha zor olacağını biliyor ve buna göre konsantre oluyoruz. Biz bu zoru da başaracağız.

GUİNTCHEV

Antalyaspor olarak UEFA Kupası'nda mücadele etmeye layık bir ekip olduğumuzu kanıtladık. Bana göre bu maç W.Bremen için daha zor olacak.

GAUDİNO

W.Bremen, turu geçmek için 3 gol atmak zorunda, ama karşısında, ilk maça göre daha iyi oynayan bir Antalya bulacak. Tur için biz daha avantajlıyız.

ATİLLA

Almanya'da atacağımız bir gol bize turu getirir. Werder Bremen'e bir gol atmak da bizim için çok zor değil. Ya biz kazanırız, ya da berabere biter.


Bunları da Beğenebilirsiniz