« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bekle bizi Başkan

Beşiktaş Yönetimi’nin, Arjantinli oyuncunun sözleşmesini dondurma talebi sürerken, yarın yapılacak temaslardan sonra durumu netlik kazanacak. Yerli ya da yabancı bir oyuncu daha transfer edilecek.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın başına sorun olan Delgado’da sürpriz bir gelişme oldu. Arjantinli oyuncunun bonservisini dondurup yabancı oyuncu kontenjanını açmak isteyen yönetim ile anlaşamayan Delgado’nun menajer babası dün başkan Yıldırım Demirören’i telefonla aradı, randevu istedi.

Asıl konu maddi

İstanbul BŞB maçı sonrası orta sahaya takviye yapılmasına kesin olarak karar verilen ve bu konuda düğmeye basılan siyah beyazlı takımda şu ana kadar net bir görüntü oluşturulamadı. Yarın İstanbul’a gelecek Delgado’nun babası özellikle para konusunda anlaşmaları halinde yönetimin sözleşmeyi dondurma teklifini kabul edecek.

Jest yapmışlardı

Baba Delgado, Demirören ile yaptığı telefon görüşmesinde “Beşiktaş Kulübü geçen yıl oğluma büyük jest yaparak yıllık ücretinde önemli miktarda zam yaptı. Biz Beşiktaş Yönetimi’nin yaptığı fedakarlığı unutmayız. Bu nedenle Beşiktaş’ın menfaatlerini düşünerek bizde bir plan uyguladık. Oğlumun mağdur edilmemesi şartı ile sözleşmeyi sezon sonuna kadar dondurabiliriz. İstanbul’a avukatlarımızla gelerek görüşme yapacağız” dediği belirtildi.

Yerli 10 numara

Oyuncu arayışlarını sürdüren Demirören yapılacak görüşmeden sonra önlerinin daha da açılacağını açıklarken, “Delgado olayı olumsuz sonuçlanırsa yerli bir 10 numarayı mutlaka kadromuza katacağız” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz