« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bekle bizi Avrupa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren, Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kalarak Türkiye'de bir ilke imza atacaklarına ve Avrupa'nın Galatasaray'dan övgüyle söz edeceğini söyledi.

<ı>Tarih yazacağız

Şampiyonlar Ligi'ne dördüncü kez katılan ve bu sezon ilk maçında Juventus gibi bir devden İtalya'da puan alan Galatasaray'da Başkan Faruk Süren, hedef büyüttüklerini açıkladı. Süren, ‘‘Galatasaray, Türk futbolunda bir tarih yazacak. Hedefimiz Şampiyonlar Ligi gruplarından çıkmak’’ dedi.

<ı>Bizi bilen bilir

Gruplarındaki diğer takımlarla şanslarının eşit olduğuna değinen Faruk Süren şunları söyledi: ‘‘Ama unutulmamalı biz rakiplerimizi Ali Sami Yen'de ağırlayacağız. Bu stadın ve seyircimizin ne kadar etkili olduğunu ancak bizimle maç yapan takımlar bilir. Ali Sami Yen'den hiç bir rakibimizin gülerek ayrılacağına inanmıyorum.

<ı>İlk sekiz hedef

Galatasaray camiası olarak sezon başında hedefimizi Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final olarak belirlemiştik. Eğer çeyrek finale kalırsak bu bizim açımızdan hedefimize ulaşmış olarak kabul edilir. Ama finale kalırsak hem Türkiye açısından hem de Galatasaray açısından büyük başarı olarak değerlendirilir.

<ı>Lig bize yetmiyor

Artık biz takım olarak bazı şeyleri aşmış durumdayız. Türkiye ligi şampiyonluğu büyük başarıdır ama açık söylemek gerekirse ligde şampiyon olmak yetmiyor. Avrupa'da da başarılı olmak zorundayız. Hep ilklerin takımı olan Galatasaray bu sezon Şampiyonlar Ligi'ndeki hedefine ulaşarak bunu da gerçekleştirecek.’’


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler