« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bekiroğlu'ndan F.Bahçe'ye taş

Trabzonspor’un Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Bekiroğlu, şampiyonluk yarışı ile ilgili sert açıklamalar yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Radyospor’da Özgür Sancar’ la Haber Özel Programı’na katılan Bekiroğlu, Fenerbahçe lehine hakem hatalarının yapıldığını, bunların Fenerbahçe’nin başarısına gölge düşürdüğünü savunarak, “Son 3 haftada rakibimiz lehine yapılan hatalar ben bunu hata olarak kabul etmek istiyorum, futbol sahasındaki mücadelenin önüne geçti. G.Antepspor maçında, rakibinin ayağına kırmak maksadıyla basan Lugano’nun hareketini, başka bir tarafa baktığı için görmeyen hakem kardeşimiz. Bucaspor maçından Gökhan Gönül’ün topu eliyle yere vuruşunu kafasını diğer yana çevirip göremeyen yardımcı hakem arkadaşımızın ve Bünyamin Gezer’in yaptığı hataları ya da Karabükspor maçında gole giden Angelov’u kolundan çekerek düşüren Fenerbahçeli futbolcuyu göremeyen Bülent Yıldırım’ın kararları bir hatadır. Bu hatalı kararlar sonuçlara çok büyük ölçüde tesir etmiş, kamu vicdanını yaralamıştır. Ne yazık ki Fenerbahçe’nin başarısına gölge düşürmüştür. Birinci olmak Fenerbahçe için sıradan bir sonuçtur. Zaten defalarca şampiyon olmuştur. Ayrıca şampiyonluğunu alkışlarız. Ama eminim, bu hakem hataları nedeniyle aldığı puanlar için Fenerbahçe taraftarı ve yönetimi de son derece üzgündür. Eminim, ‘keşke böyle olmasaydı da hakkımızla kazansaydık’ demişlerdir” dedi. 

SAHA DIŞI FAKTÖRLER SAHADAKİ MÜCADELENİN ÖNÜNE GEÇMİŞTİR  

Futbolcuların transfer dedikodularına sürüklenerek, motivasyon olarak zayıf bırakıldığını öne süren Bekiroğlu, “Maç oynayacağınız rakibin futbolcularına teklifler götürerek, onların performanslarını düşürmek, hatta kendini iyi hissetmiyorum bahanesine varıncaya kadar sonuca tesir etmek; bana göre bunlar bu başarıya gölge düşüren hadiselerdir. Böyle davranan futbolculara şunu söylüyorum. Bu tarz bir meslek ahlâkına aykırı davranışların hiç kimseye hayır getirdiğini görmedim. Onlara da kötü bir haberim var ki, eğer bir ayıp varsa, hayatları boyuncu bu ayıbı omuzlarında taşırlar. Keşke bunlar olmasaydı. Fenerbahçe bunlara ihtiyaç duymadan da başarılı olabilecek bir takımdır” diye konuştu. 

UMARIM ANKARAGÜCÜ MAÇININ HAKEMİ BASKI ALTINA ALINMAZ  

Hakemlerin baskı altına alındığı belirten Tuncay Bekiroğlu, “Bu hatalar neden hep Fenerbahçe lehine tekerrür ediyor. Hakem soyunma odaları basıldı. Buna ne basınımız, ne futbolumuzun yetkili organları müdahale edemediler. Hakemler psikolojik baskı altına alındı bu yeterince engellenemedi. Cezalar caydırıcı olamadı. Ört bas edildi. Dilerim Fenerbahçe – Ankaragücü maçındaki hakem arkadaşımız, devre arasındaki bir takım temaslar nedeniyle verdiği cesur, doğru kararlardan dolayı cezalandırılmaz, baskı altına alınmaz” dedi.

BAŞARININ ÖLÇÜTÜ ŞAMPİYONLUK DEĞİLDİR

Trabzonspor’un başarılı olduğunu dile getiren Tuncay Bekiroğlu, “Ben başarının ölçütünü şampiyonluk olarak görmüyorum. Biz başkanından şoförüne kadar bu kısıtlı imkânlarda son derece başarılı olduk. Bizden kat kat büyük bütçelere sahip, üstelik olayları saha dışında manipüle etmeye çalışan İstanbul kulüpleri yanında ilkeli olarak, doğruları yapmaya çalışarak, bileklerinin hakkıyla bunu yapmaya çalışan tüm Trabzonspor camiasını kutluyorum. Şampiyonluk formalitedir. Biz Fenerbahçe ile daha çok şampiyonluk mücadelesi yaparız” diye konuştu.

EMENIKE ADINA ÜZÜLÜYORUM

Emenike’yle de ilgili değerlendirme yapan Bekiroğlu, “Emenike’ye gelecek kariyerinde başarılar dilerim. Eğer gerçekten sakat olduğu için değil de bir başka sebeple oynamadıysa onun adına çok üzgünüm. Bu kadar genç yaşta kariyerinde böyle bir leke olmamalıydı; eğer cidden bir sakatlık nedeniyle oynamadıysa” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler