ÇORUM HABERLERİ

Bekiroğlu, AK Parti Kongresini Değerlendirdi

IHA
14.09.2015 - 16:23Son Güncelleme :

AK PARTİ ÇORUM İL BAŞKANI RUMİ BEKİROĞLU, TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ İÇİN ATILACAK HER YENİ ADIMA HAZIR OLDUKLARINI SÖYLEDİ

IHA

AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Türkiye’nin geleceği için atılacak her yeni adıma hazır olduklarını söyledi.
AK Parti’nin hafta sonu gerçekleştirilen 5. Olağan Kongresi’ne Çorum’dan büyük bir katılım sağlandı. AK Parti İl ve Merkez ilçe teşkilatlarıyla tam kadro kongrede hazır bulundu.
Kongrenin ardından bir değerlendirmede bulunan AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, “AK Parti kökü mazide gözü atide olan kadim medeniyetimizin taşıyıcısı; birlik ve beraberliğimizin, yarınlarımızın teminatıdır. Ülkemize, milletimize ve medeniyetimize hizmetin adresidir” dedi.
AK Parti’nin 5. Olağan Kongresi’yle bir kez daha; daha büyük bir güçle, daha büyük bir inançla, aynı kararlılıkla, ‘haydi bismillah’ dediklerini dile getirdi.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kongredeki ufuk açıcı konuşması ile bir anlamda bu dönem partilerinin hedefleri kapsamında temel metin niteliğinde olduğunu anlatan Bekiroğlu, “Biz Türkiye’nin geleceği için atılacak her yeni adıma hazırız. Bu yüzden üstüne basa basa ifade edelim; AK Parti’nin tüm teşkilat kademeleri 1 Kasım’a hazırdır. Değer üreten siyasetimizle, kimlikli bir anlayış izleyecek, davamızın muktedir olması için var gücümüzle çalışacağız. Hepimiz omuz omuza bir hareketin kardeşleriyiz, omuz omuza bir hareketin yürüyen yürekleriyiz. AK Parti, bir yürek hareketidir. AK Parti, bir vicdan hareketidir. AK Parti, susturuldu zannedilen, uyudu zannedilen bir devin ayağa kalkmasının adıdır. O dev ayağa kalktı artık diz çöktürülemez. O dev ayağa kalktı artık tereddüt yok, artık herhangi bir şekilde durmak yok. 1 Kasım seçimleri yeni bir milattır. 5. Olağan Kongremiz bu miladın doğum işaretlerini veriyor Biliyoruz ki; AK Parti dün oluşan, bugünü yaşayan ve yarın da yok olmaya mahkum olan bir hareket değildir. Tarihsel arka planımızla, bize tevessül eden bu derinlikli güçle yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdüreceğiz. Türkiye için daha iyiyi isteyeceğiz. Daha güzeli için çalışacağız. Kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
Bekiroğlu, kongrede Parti İçi Demokrasi ve Hakem Heyetine seçilen eski AK Parti Çorum milletvekili Ali Yüksel Kavuştu, Merkez Karar Yürütme Kurulu Yedek Üyeliğine eski çorum milletvekili Murat Yıldırım, Disiplin Kurulu Yedek Üyeliğine seçilen eski AK Parti Çorum İl başkanı Faruk Özkader’i tebrik ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çorum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çorum ilinden Bekiroğlu, AK Parti Kongresini Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bekiroğlu, AK Parti Kongresini Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

ÇORUM NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:02
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:59
Sayfa Başı