« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bekir Karayel'den sevindirici haber

Denizli'de kendi kullandığı otomobille trafik kazası geçiren ve ağır yaralanan milli atlet Bekir Karayel'in durumu iyiye gidiyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Konuyla ilgili AA muhabirinin görüştüğü Karayel'in antrenörü Satılmış Atmaca, milli atletin tedavisine Ankara'daki evinde devam edildiğini belirterek, “Bekir'in durumu her geçen gün iyiye gidiyor” dedi.

Karayel'in sol köprücük kemiğinde kırık olduğunu kaydeden Atmaca, “Kemiğindeki kırık nedeniyle düzgün yürüyemiyor. Kafatasında çatlak ve 1 santimlik bir çökme var. Sol gözü yüzde 80 oranında kanlı. Onun için krem kullanıyor. Bunun dışında ufak tefek ezikler var” diye konuştu.

Karayel'in, Denizli'nin Honaz İlçesi Kaklık Beldesi'nde kendi kullandığı otomobille geçirdiği kazaya ilişkin olayları hatırladığını dile getiren Atmaca, şöyle devam etti:
“Dönem dönem olayları hatırlıyor ve ağlıyor. Yaşadıklarını hatırladığında çok kötü oluyor, bu nedenle doktorları hala ziyaretçiye izin vermiyor. Bazen biz görmeden bazı arkadaşları ziyarete geliyor. Onlarla konuştuğu zaman daha da kötüleşiyor. Doktorları mutlaka psikolojik yardım alması gerektiğini söylüyor. Biz mümkün olduğunca kimseyle görüştürmüyoruz.”

Bekir Karayel'in zamanla olanları kabulleneceğini anlatan Atmaca, “Tabii ki çok zor, atlatması kolay değil. Zaman gerekiyor” dedi.

Doktorların, Karayel'in bundan sonraki spor kariyeriyle ilgili bir ifade kullanmadığını dile getiren Atmaca, “Bundan sonra spor yapıp yapamayacağı ile ilgili bir şey söylemediler. Aslında henüz o konuya sıra gelmedi diyebiliriz. Önce tedavisi tamamlansın, buna sonra karar verilir” diye konuştu.

2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye'yi maratonda temsil eden Bekir Karayel, 25 Ağustos'ta atlet arkadaşları ile tatilden dönerken Denizli'de kaza geçirmiş ve atletlerden Erkan Kuş ile Kasım Uludağ hayatını kaybetmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler