« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bekele'nin durumu belli değil"

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, “Dünya şampiyonasına hazırlanan Elvan Abeylegesse, Nevin Yanıt, Karin Melis Mey ve Burcu Ayhan, Avrupa Salon Şampiyonası'nda yarışmayacak. Alemitu Bekele'nin durumu ise henüz belli değil” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Federasyonun bütçe görüşmeleri için Erzurum'da bulunan Terzi,  4-6 Mart tarihleri arasında Fransa'nın başkenti Paris'te düzenlenecek Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası'nda yarışacak sporcular hakkında bilgi verdi.

Olimpiyat ikincisi ve Avrupa şampiyonu rekortmen atlet Elvan Abeylegesse'nin Etiyopya'daki yükseklik kampından yeni döndüğünü ifade eden Terzi, milli atletin hedefinin, bu yaz Güney Kore'nin başkenti Seul'de yapılacak Dünya Atletizm Şampiyonası olduğunu söyledi.

Abeylegesse gibi 100 metre engellide Avrupa şampiyonu Nevin Yanıt'ın ve dünya üçüncüsü uzun atlamacı Karin Melis Mey'in de Paris'te yarışmayacağını dile getiren Terzi, yüksek atlamacı Burcu Ayhan'ın da dünya şampiyonasına hazırlandığını belirtti.

Terzi, durumu henüz netleşmeyen Avrupa şampiyonu Alemitu Bekele Degfa'nın ise şampiyonaya kadar belirli yarışlar koşması gerektiğini ifade etti.

MERYEM ERDOĞAN VE HALİL AKKAŞ KADRODA

Mehmet Terzi, Paris'te yarışacak sporcular arasında, 23 yaş altında Avrupa kros şampiyonu olan Meryem Erdoğan'ın ve 10 bin metrede 23 yaş altı Avrupa şampiyonu olan Mert Gırmalegesse'nin bulunduğunu belirtti.

Terzi, orta mesafe koşucusu Halil Akkaş'tan bu sene çok ümitli olduğunu, milli sporcunun Paris'e çok iyi hazırlandığını ifade etti,

Bunları da Beğenebilirsiniz