ANTALYA HABERLERİ

Bekçiler Geri Dönüyor

Salim UZUN/HÜRRİYET
03.11.2017 - 16:46Son Güncelleme :

İçişleri Bakanlığı, Antalyalı muhtarların “Bekçi istiyoruz” çağrısına olumlu yanıt verdi. Gece kartalları ismiyle anılan 250 bekçi, Antalya sokaklarında göreve başlayacak. 

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYALI muhtarların Hürriyet aracılığıyla yaptığı, “Bekçi istiyoruz” çağrısına İçişleri Bakanlığı’ndan olumlu yanıt geldi. Antalya Valiliği ve Emniyet Müdürlüğü’nün de girişimiyle 250 çarşı ve mahalle bekçisi için kadro tahsisi yapıldı.  

TALEBİMİZİ DUYURMUŞTUK’ 

Kararı değerlendiren Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp, “İlk olarak İstanbul’da görev yapmaya başlayan bekçileri Antalya sokaklarında da görmek istediğimizi Hürriyet aracılığıyla duyurmuştuk. Kısa bir süre içinde bu talebimiz karşılık buldu. Mutluyuz” diye konuştu.  

 SAYI ARTMALI 

250 kişilik kadronun şimdilik yeterli olduğunu kaydeden Alp, “Antalya büyük bir kent. O yüzden sayısının artması gerekiyor. Görevlendirmeler doğru noktalarda yapılırsa bu sayı da birçok sorunumuzu çözecektir. Çağrımızı dikkate alan tüm yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.    

HEYECANLIYIZ’ 

“Gece kartallarını bekliyoruz” diyen Güzeloba Mahallesi Muhtarı Yusuf Elmas, şöyle dedi: “Bekçi projesinin son derece akılcı olduğunu söylemiştik. Zaten mahalle halkı da, muhtarlarımız da bekçi alımının yapılmasını heyecanla bekliyordu. Bu karar hepimizi sevindirdi.” 

DÜDÜK SESİYLE BÜYÜDÜK 

Bekçi projesiyle özellikle hırsızlık olaylarının azalacağını kaydeden Haşimişcan Mahallesi Muhtarı Halil Ay ise şöyle devam etti: “Biz bekçilerimizin düdük sesiyle büyüdük. O ses hepimize güven verirdi. Şimdi Antalya’da da bekçilerimizin görev yapacağını bilmek güzel.” 

ORTAK HAREKET ETMELİYİZ’

 Bekçi kadrolarının doğru mahallelerde ve noktalarda görevlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Altınkum Mahallesi Muhtarı Eyüp Karakaya, “Mahallerin büyüklüğü, suç oranları dikkate alınmalı. Ayrıca muhtarların görüşü de çok önemli. Çünkü bekçi ve muhtar her zaman ortak hareket etmiştir. Bu birliktelik sağlanabilirse proje çok başarılı olur” dedi.   

Etiketler: hürriyetakdeniz

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Bekçiler Geri Dönüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Kasım 2017 tarihinde saat 16 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bekçiler Geri Dönüyor haberi güncellenecektir.ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı