Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bekçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak? 7000 bekçi alımı

  Hürriyet Haber
  15.05.2017 - 17:31 | Son Güncelleme:

  Bekçi alımı başvurusu için detaylar araştırılmaya devam ediyor. Resmi Gazete'de yayımlanan ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine ihdas edilen 7000 bekçi kadrosu, ilanın çıkılması için bekleniyor. Polisliğe geçme şansının da yakalanacağı 7000 bekçi alımı için başvuru şartlarını inceleyen adaylar, şimdilerde başvuru tarihini merakla araştırıyor. Peki, 7000 bekçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, merakla beklenen konuyla ilgili detaylı bilgiler

  Bekçi alımı başvurusu ne zaman erişime açılacak sorusunu yönelten yüz binlerce vatandaş, konuyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, 2017 Bekçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak? İşte, on binlerce gencin beklediği bekçi alımıyla ilgili başvuru detayları

  BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

  Olağanüstü hal kapsamında bazı düzenlemelerin yapılmasını içeren ve Resmi Gazetede yayımlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi. 

  7 bin yeni bekçi için kadro tahsisinin ardından valilikler vatandaşları internet siteleri üzerinden bilgilendirecek. Doğu Anadolu'daki illerin ardından ilk etapta Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay illeri için bekçi alımı yapılacak.

  Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanan 690 sayılı KHK’yla gerçekleştirilen yapısal düzenlemelere göre; göçmen kaçakçılığı suçların işlenmesinde kullanılan araçlara el konulması uygulaması yeniden düzenlenerek, toplam yolcu sayısının göçmen olması ve aynı suçun işlenmesinde kullanılması halinde araca al koymanın önü açıldı.

  Köy ve mahalle muhtarlarının görevlerine dayalı sigortalıklarına ilişkin sosyal güvenlik primlerinin il özel idareleri veya valiliğe bağlı yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları tarafından doğrudan Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmesi; sosyal güvenlik primlerinin karşılığının her yıl İçişleri Bakanlığı bütçesine konulması ve yılı içinde söz konusu bütçeden il özel idare ve yatırım izleme koordinasyon başkanlıkları bütçelerine aktarılması öngörüldü.

  Alımla ilgili detaylı bilgilerin, hafta içerisinde adaylarla paylaşılması bekleniyor.

  Bekçi alımı başvurusu ne zaman yapılacak 7000 bekçi alımı

  GÜVENLİK KORUCULARININ SİGORTA PRİMLERİ, VALİLİKLERCE ÖDENECEK

  Güvenlik korucularının ilgili primlerinin sigortalı ve işveren hissesinin tamamının valiliklerce ödenmesi hüküm altına alındı. Bununla birlikte sigortalılarla güvenlik korucuları arasında eşitliğin sağlanması amaçlandı.
  Çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi. Bütçe kanunları ve diğer kanunlarla Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) tanınan mali muafiyet hükümleri Jandarma Genel Komutanlığı için de geçerli olacak.

  BEKÇİ ALIMI İÇİN ŞARTLAR NELER?

  İlanın yayımlandığı ilde en az bir senedir ikamet ediyor olmak
  Boy - kilo belirlenmiş oranlarda olmak
  Sağlık sorunu olmamak
  Fiziğinde kusur olmamak
  Lise mezunu olmak

  Yukarıda ki şartlar genel olarak bekçi alımlarında aranmakta olan şartlar arasında yer almaktadır. 7 bin kişilik alım ilanının yakın zamanda yayımlanması beklenmekte olup ilanın duyurulmasının ardından detaylı bilgileri haberimizden edinebilirsiniz.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı