Gündem Haberleri

  Bekaret intiharına çifte soruşturma

  DHA
  15.10.2008 - 18:02 | Son Güncelleme:

  KAHRAMANMARAŞ’ın merkeze bağlı Saygılı Köyü’nde, bakire çıkmadığı gerekçesiyle nikahsız evlendirildiği 25 yaşındaki İsa A. tarafından gönderildiği baba evinde intihar eden 16 yaşındaki Fatma Korkmaz'ın ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor.

  Geçen pazar günü Saygılı Köyü’nde yapılan düğünle Fatma Korkmaz ile dozer operatörü İsa A., evlendi. Damat, bakire çıkmadığını ileri sürdüğü genç kızı baba evine gönderdi. Fatma Korkmaz, ailesinin de kendisine inanmaması üzerine “İstediğiniz doktora götürün, bugüne kadar kimseyle ilişkiye girmedim. Bakireyim” diyerek odasına çekildi. Ancak bu yüzden girdiği bunalımı atlatamayan Fatma Korkmaz, babasına ait av tüfeğiyle karnına ateş edip yaşamına son verdi.

  Cumhuriyet savcılığının açtığı soruşturmada, ailenin isteği üzerine yapılan bekaret tetkikinin raporunun beklenmesinin yanı sıra, Fatma Korkmaz'ın nikahsız evlendirilmesiyle ilgili olarak da soruşturmanın sürdüğü, soruşturma sonucuna göre İsa A. ve kızın ailesi hakkında dava açılıp açılmayacağına karar verileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı