"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bekaret bozulmazsa çocuk olur mu?

Güzin ABLA

Bahçelievler'den Sevgi Çiçeği Merhaba Güzin ablacığım, ben nişanlı bir genç kızım. Daha doğrusu, imam nikahı ile evlendik. Henüz resmi nikahımız olmadı. Bu yaz, düğünümüzü yapacağız. Ancak bir kaç gün önce beraber olmaya karar verdik. Ve denedik. Biraz zorlandım ama, ne kan geldi, ne de bekaretimin yırtıldığına dair bir acı hissettim. Çaba gösterdik ama, bir sonuç alamadık. Nişanlım bir şey demedi. Ama ikimizin de aklına takıldı. Acaba kızlık zarı ne kadar esnek olur. Böyle bozulmayabilir mi? Bozulmazsa çocuğum olmaz mı? Ayrıca ben ilişkiden pek zevk almadım. Ne yapacağımı bilemiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var.

***

Sevgili kızım, daha önce bu konuyla ilgili pek çok yazımda bu kızlık zarı meselesini açıklamıştım. Kızlık zarı çok derinde ve çok esnek olabilir. Tam orta yerinde geniş bir delik olup, yine yırtılmayabilir. Öyleki, bazen kadın hamile kaldıktan sonra, bebeğin doğumu sırasında bozulur. Bütün bunlar sık rastlanan şeylerdir. Seninki de bu tip bir kızlık zarı olabilir. Bunu ne sen, ne de nişanlın sorun yapmalısınız. Bebeğinin olması konusuna gelince; kızım, kızlık zarı hamile kalmaya engel değildir. Hatta kızlık zarına hiç dokunmadan, yalnızca sürtünme şeklinde gerçekleştirilen ilişki sırasında bile hamile kalınabilir. Bu nedenle kızlık zarı hamilelik garantisi değildir, bunu hem senin için, hem de başkaları için yazıyorum. İlişkiden zevk almaman henüz birbirinize alışamadığınızdan, nişanlının seni ilişkiye hazırlamayı bilmemesinden kaynaklanabilir.

Cinsel konuları açık konuşalım

Erkek çocuğun cinsel kimliği

Bir erkek çocuğun cinsel özelliklerinin belirlenmesi, 12 ya da 13 yaşlarında başlar. Hormonların etkisiyle çocuk vücudu erkek vücuduna dönüşmeye başlar. Cinsel organlarında değişiklikler başlar. Giderek tüylenme ve yüzde, ciltte değişiklikler görülür. Kasık kılları çıkar. Ergenlik sivilceleri çıkabilir. Ses giderek kalınlaşır. Erkek çocuk kızlardan daha ağır uzar. Boy atması 17 yaşlarında birden hızlanır. 20 yaşına kadar da devam eder.X