Gündem Haberleri

  Bekâra karı boşaması kolay

  Mehmet ÇINAR - Teoman ERİŞ / DHA
  22.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya’nın Alanya İlçesi’nde seçim çalışmalarına katılan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, CHP’nin bedelli askerlikle ilgili projesini eleştirdi.

  Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’nun eşlik ettiği Gönül, seçmenlerine şöyle seslendi: “Bedelli askerlik için parası olan verecekmiş, olmayanınkini devlet verecekmiş. Askerliği kaldırın desek daha kolay. Zaten Sevr Antlaşması da böyle, ‘Askerliği kaldırın’ diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Demek ki bekâra karı boşaması kolay geliyor. Hanımefendiler de beni affetsin.”

  Çalışanlar işi bırakır

  Bakan Vecdi Gönül, CHP’nin “Aile Sigortası ile her aileye 600 lira” vaadini de eleştirdi. Gönül, şöyle konuştu: “Her ihtiyacı olana 600 lira vereceklermiş. Asgari ücret ne kadar? 630 lira. Siz 600 lira verirseniz 630 liraya çalışan işini bırakır. O zaman kim çalışacak? Milyonlarca insan asgari ücretten çalışıyor. Otellerde kimi bulacağız, kimi çalıştıracağız? Çalışmadan para vermek bizim ahlakımızda, bizim inancımızda var mı?”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı