Ege Haberleri

EGE

  Begüm Yatçılık 15.yaşını kutladı

  Latif SANSÜR
  15 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ağustos 2012 - 14:52

  Türkiye’ye gelen zenginlerin ve ünlülerin yatlarına hizmet veren Begüm Yatçılık, 15’inci kuruluş yıldönümünü Kuşadası Setur Marina’da kutladı.

  Grup Mezdeke ve Küba dans grubunun sahne aldığı gecede, Yönetim Kurulu Başkanı Begüm Doğulu, küçük bir ofiste tek başına başladığı yatçılık alanında bugün geldikleri noktayı anlattı. Doğulu, “15 yıl önce babamın desteği ile Kuşadası’nda küçük bir ofiste işe başladım. Bezmedik, uğraştık, didindik, kendimizi yurt dışında kanıtladık. Bugün Türkiye’de 8 tane ofisimiz var” dedi. 2005 yılında Bodrum’da Barka Tersanesi’ni kurduklarını kaydeden Doğulu, 39-40 metre boyunda altı tekneyi denize indirdiklerini, 60 teknenin de bakım onarımını yaptıklarını söyledi. Selçuk’un Şirince Köyü’nde de, “Kendim nasıl bir tesis istiyorsam onu yapacağım” diyerek Markis Konakları adı altında butik otel açtıklarını hatırlatan Doğulu, şimdi de Papazın Evi’ni aldıklarını anlattı.

  DOKUZUNCU FİRMA
  Geçen yıl İhracatçılar Birliği’nin Türkiye’nin dokuzuncu yat imal edip ihraç eden firması olarak Begüm’ü seçtiğini anlatan Doğulu, “Bunlar bizim için çok büyük başarılar. Bunları tek başına yapmadım. Bunları yaparken muavin koltuğunda ucuz olsun diye yolculuk yapan çalışanlarım oldu” dedi. Doğulu, daha sonra firma çalışanlarından Aysun Şengül, Mustafa Dönmez, Aylin Arıbaş ve Suat Saraç’a plaket ve hediye verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı