« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beğendim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ziya ŞENGÜL

Fenerbahçe'yi ligin ikinci yarısı öncesinde, Borussia Dortmund'la oynamış olduğu ilk ciddi hazırlık maçında, skora bakmaksızın beğendiğimi söylemek isterim. Böyle maçlarda skoru ciddiye almak istemem. Çünkü bu tip karşılaşmalar, hazırlık niteliğinde olduğu için takımların saha içindeki oyun anlayışına bakarım.

Fenerbahçe sahaya iyi yayılıyor, akıllı futbolu yeğliyor. Sakin ve sabırlı oyun anlayışıyla da özellikle orta saha organizasyonunda az hata yapıyor ve çok kolay gol pozisyonu bulup, attığının iki katı kadar da üretiyor. İki gol atan Moldovan'ın özellikle ilk golündeki şık kafa vuruşunu alkışlar, Baliç'i de bu gol pasından dolayı kutlamak isterim.

Aslında Fenerbahçe'den sözederken Baliç'e ayrı bir paragraf açmak isterim. Dortmund karşısında oynadığı süre içinde F.Bahçe için ne kadar önemli bir futbolcu olduğunu bu maçta da bir kez daha kanıtladı. Erol'un atmış olduğu ikinci F.Bahçe golünde de aynı beceri yine Baliç'ten geldi. Erol'a gol pasını veren yine Baliç'ti. Erol, kendisinin ikinci golünde de farklı galibiyeti perçinleyen isim oldu.

Fenerbahçe'nin herşeyi iyi de, bir tarafı bana biraz sevimli gelmedi. Özellikle maçın başlarında kendi savunmasında öylesine fazla topla oyalandı ki, bu da rakip takımın, sarı lacivertli alana kolayca yerleşmesine sebep oldu. Daha çabuk oynamayı düşünseler o zaman F.Bahçe için söylenecek tek söz, ‘‘Herşeyiyle mükemmel’’ olurdu.

HARİKA RÜŞTÜ

Fenerbahçe ikinci yarı öncesindeki ilk ciddi sınaında başarılı bir futbol oynayıp güçlü rakibini yenerken, kaleci Rüştü'den de övgüyle söz etmek isterim. Dortmund tarafından kullanılan iki penaltının birisini kurtardı. Diğerinde ise yapacağı hiçbir şey yoktu.

Metin Diyadin'in orta sahadaki futbolu gerçekten çok iyi. Murat Yakın hücuma katkısı olduğu zaman gerçekten F.Bahçe renkli görüntüler veren bir takım haline geliyor. Oyuna sonradan giren Boliç de hırslı futbolu ve attığı golle ilk 11'de oynama hazır hale geldiğini gösterdi.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler