İstanbul Haberleri

İSTANBUL HABERLERİ

  Bedri Baykam Ortaköy'de saldırı yapılan Reina'ya geldi

  DHA
  06 Ocak 2017 - 13:02Son Güncelleme : 06 Ocak 2017 - 13:03

  Bedri Baykam Ortaköy'de saldırı yapılan Reina'ya geldi


  Mustafa ÖZDABAK- Hasan YILDIRIM/İSTANBUL,(DHA) Ortaköy'deki kanlı terör saldırının ardından terörü lanetlemek için belediye başkanlarının, sivil toplum örgütlerinin ve sanatçıların ziyaretleri sürüyor. Saldırı noktasına ilk olarak Sanatçı Bedri Baykam ve Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği geldi. Bedri Baykam'ın ayrılmasından sonra İstanbul Muhtarlar Federasyonu ile beraber Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü olay yerine gelerek terörü lanetledi.
  BEDRİ BAYKAM: "HİÇBİR GÜÇ BU CUMHURİYETİ PARÇALAYAMAYACAK"
  Sanatçı Bedri Baykam ve Uluslararası Plastik Sanatçılar Derneği terör saldırısını lanetleyerek hayatını kaybedenler anısına olay yerine karanfil bıraktı. Grup adına basın açıklaması yapan Bedri Baykam " Bu ülkenin sanatçıları olarak, akıl almaz bir özveri ile mücadele ediyor, yüz binlerce şehidin kanıyla, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde vücut bulan Türkiye Cumhuriyeti'nin değerini biliyoruz. Hiçbir güç bu Cumhuriyeti parçalayamayacak veya yobaz saldırılara yem yapmayı başaramayacaklardır" dedi.
  MUHTARLAR VE BELEDİYE BAŞKANLARI TERÖRÜ LANETLEDİ
  Terörü lanetlemek için kanlı saldırının yaşandığı yere gelen İstanbul Muhtarlar Federasyonu ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü olay yerine gelerek terörü lanetledi. "Terörü Lanetliyoruz" yazılı pankart ile saldırının yaşandığı yere gelen muhtarlar, İstanbul'da görev yapan muhtarlar olarak her zaman demokrasinin ve halkın yanındayız dedi.Grup üyeleri, saldırıda hayatını kaybedenler için çelenk ve karanfil bırakılmasından sonra dağıldı.

  (FOTOĞRAF)

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  İstanbulBugün16 ºCParçalı Bulutlu
  • Cuma 19 ºC
  • Cmts21 ºC
  • Pazr14 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı17 ºC
  • Çarş19 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı