Ege Haberleri

EGE

  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girmek için sınav süreci başladı

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  02.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girmek için öğrencilerin sınav dönemi başladı. Beden Eğitimi Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük bölümleri için belirlenen 230 kontenjan için, 1800 kişi başvurdu.

  Ege Üniversitesi’nde, spor eğitimi almış yada sporla ilgilenen gençlerin en çok tercih ettiği eğitim kurumu olma özelliğini taşıyan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na giriş sınavları başladı. YGS’den 140 ve üzeri puan alan öğrenciler, 15- 22 Haziran tarihleri arasında ön kayıtlarını yaptırdıktan sonra 29 Haziran’dan itibaren performans sınavlarına girmeye başladı. Beden Eğitimi Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği ve Antrenörlük bölümlerinda belirlenen toplam 230 kontenjan için, 1800 kişi başvurdu. Öğrenciler, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu merkezinde, kazanmak adına sporun hemen her dalında özel yeteneklerini sergileyip ter döktü. 5 Temmuz’a kadar devam edecek olan sınavlarda, başarılı olan sadece 230 kişi okula girmeye hak kazanacak. Bu arada sınavlarda, itiraz ve çeşitli iddiaların önüne geçmek için elektronik kayıtların yanı sıra yine yarışların bitiş noktasına konulan kameralarla da kayıt altına alındı.

  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na girmek için sınav süreci başladı

  Sınavla ilgili bilgi veren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Rana Varol, şöyle dedi:

  "Burada öğrencilerimiz büyük bir efor sarfediyor. Bizler de yetenekli olanları almak için çabalıyoruz. Bizim okulumuzda geleceğin önemli sporcularını yetiştirmek adına önemli çalışmalarımız var. Zaten gerekli kararlar çıktı. Resmi işlemlerini tamamlanmasıyla da önümüzdeki eğitim yılında fakülteye dönüşeceğiz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı