ANTALYA HABERLERİ KUMLUCA HABERLERİ

Beden eğitimi öğretmenleri bilgilendirildi

DHA
18.10.2017 - 11:37Son Güncelleme :
DHA

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA) - ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde batı Antalya ilçelerinin beden eğitimi öğretmenlerine yönelik okul sporlarıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Batı Antalya ilçeleri beden eğitimi öğretmenleri bilgilendirme toplantısı Kumluca Sultan Alparslan İlkokulu'nda yapıldı. Toplantıya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hami Dorul, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Yavuz Gürhan, batı Antalya ilçeleri GHSM müdürleriyle okul müdürleri ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, "Öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif alanlarda da başarılı olmalarını sağlamalıyız. Sportif faaliyetlerin yanında öğrencilerimizin kültürel, sanatsal alanlarda da kendilerini en iyi ifade ettikleri şekilde, yetenekleri doğrultusunda yönlendirmemiz, desteklememiz gerekiyor. Sportif anlamda öğrencilerimizi bir veya iki alanda spora yönlendirmemiz, bizlerin de öğrencilerimize yeteneklerini keşfetmeleri konusunda tüm imkânları sağlamamız gerekiyor" dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu da "Temel amacımız ilimizde yaşayan her bir bireye spor yapma imkanı sağlamak ve spor kültürünü ailedeki her bireye ulaştırmaktır. Diğer bir amacımız ise spor enstrümanlarını arttırarak hizmet alabilme yeterliliğini kolaylaştırıp, kitleleri doğru yönlendirerek, sağlanacak faydayı maksimum düzeye çıkarmaktır. Unutulmamalıdır ki sağlıksız bireyler sağlıksız nesilleri oluşturur. Bu nedenle sporun yaşam felsefesi haline gelmesi birinci derecede önceliğimizdir. Turizmin önemli destinasyonlarından biri olan ilimizde spor turizmini de geliştirmek ve bu bağlamdaki sorumluluklarımızı bilmek Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün yanı sıra hepimizin en öncelikli görevidir. Geleceğe sağlık ile bakan nesiller yetiştirmek vazgeçilmezimizdir" diye konuştu.

2016- 2017 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetlerinin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı okul sporları faaliyetlerinin görüşülmesi, yeni değişiklikler, okul sporları başvuruları gibi konuların görüşülmesinin ardından sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kumluca haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kumluca haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Beden eğitimi öğretmenleri bilgilendirildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı