« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bedel!...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Orhan KAYNAR

Birilri yazıyor veya konuşuyor ama, her nedense kimse gerçeği söylemiyor. Söyleyenler ise, neredeyse ‘‘kafayı yemiş’’ şeklinde anons ediliyor! Herkesin fikri kendisini bağlar ve gün gelir, haklı da çıkabilir, tersi olursa hesabını da verir! Benim kimseyle bir hesabım olmadığı için, bu konuda oldukca rahatım... Şimdi gelelim asıl konumuza...

Sevgili Vural veya arkadaşları araştırmış, mevcut yabancıları bulmuştur. Bu yabancıların Trabzonspor‘a maliyeti ne biliyor musunuz?

Sıkı durunuz söylüyorum... Yaklaşık yedi milyon dolar... Ve alınan yabancıların bugünkü görüntüleri de ortada!

Açıkçası, atsanız olmuyor, satmaya kalksanız, alıcı çıkmıyor! Ondan sonra da ‘‘Yılmaz Vural'a haksızlık yapıldı’’ şeklinde ağıtlar yakılıyor!

Ne yani; Yedi milyon doların bir bedeli olmayacak mı? Elbette ki, olacaktı ve oldu da. Vural ve ekibinin işine, gayet medenice son verilerek, ilk raunt tamamlandı. Şimdi bu faturanın altından, en az zararla çıkabilmenin çareleri aranıyor... Aslında yazılması gereken çok şey var da, bu tartışmalara yeniden başlamanın, iki tarafa da yarar sağlamıyacağını düşünerek, şimdilik susmayı yeğliyorum!

Haa, diyeceksiniz ki, yönetimin hiç mi suçu yok? Elbette ki var. Ama, ‘‘zararın neresinden dönerseniz kardır’’ düşüncesiyle hareket etmeleri de, sizce gayet doğal değil mi?

Biz yeni sistemi savunuyoruz. Yani; bazılarına çağ dışı gibi görünse de, yörenin karakteristik yapısından ötürü, buna, öze dönüş de diyebilirsiniz. Madem ki, bu sistemin başında şu an için Özkan Sümer var, elbette ki onu savunacağız. Taa ki, başarılı oluncaya kadar... Şimdi denilebilir ki, bu süre ne kadar?

Şenol Güneş ve arkadaşlarına, yaklaşık dört yıl tahammül edenler, Özkan Sümer'e bugünden darağacı kurmakla biraz haksızlık etmiyorlar mı? Görelim bakalım ne yapacak... Şayet başarısız olursa, ondan sonra hep birlikte ipini çekelim, o‘da bedelini ödesin... Şunu da unutmayın ki, bir yerden başlamak zorundayız...

Bir şey daha var... O‘da kaleci Nihat‘la ilgili...

Bakıyorum da, bazı meslektaşlarım onu bir yerlere pazarlamaya çalışıyor! Sanırım büyük kaleci sıkıntısı çeken bir çok kulüp, Ülkemizin en iyi kalecilerinden ikisinin, Trabzonspor‘da olmasını hazmedemiyorlar!

Aman Nihat; sen de dikkatli ol ve dolmuşa gelme. Çünkü bu camia seni seviyor, ayrıca uzun yıllar da hizmet vermeni bekliyor...


Bunları da Beğenebilirsiniz