Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bedavaya giyiniyor

  Hürriyet Haber
  07 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 07 Ocak 2012 - 01:50

  Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff, usülsüz kredi aldığı yolundaki haberlerin yayınlanmaması için baskı yapmakla suçlanırken karısı Bettina Wulff da lüks moda evlerinin tekliflerini kabul etmekle eleştiriliyor.

  Alman Focus Dergisi’nin internet sitesindeki haberine göre Almanya Başbakanı Angela Merkel, resmi programı için özel kıyafetler hazırlanması önerisini katiyen reddediyor. Wulff ailesinin avukatı Gernot Lehr, lüks modaevlerinin Bayan Wulff’a ücretsiz kıyafet temin edilmesi teklifleriyle geldiklerini doğruladı. Avukat, bu kıyafetlerin satın ya da ödünç alındığını belirterek, “Bazı giysiler, ücretsiz kullanımına sunuldu” dedi.

  Merkel’den destek

  Öte yandan Almanya Başbakanı Angela Merkel’den Wulff’a destek geldi. Alman hükümetinin sözcüsü Steffen Seibert, Merkel’in Wulff’un televizyonda kamuoyuna yönelik yaptığı açıklamasından memnun olduğunu belirterek, bunun “vatandaşların güvenini yeniden kazanmak için önemli bir adım” olduğunu söyledi. Merkel’in Wulff’a bir “birey ve cumhurbaşkanı olarak büyük saygı duyduğunu” kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı