Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beceriksiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Korkut GÖZE

Beşiktaş, sahanın her bölgesinde sahiplendiği topu ceza sahası içinde kullanmakta becerikli davranamadı. İlk 45 dakikanın tartışmasız egemeniydi Beşiktaş... Çabuk ve hızlı oynadığı oyunun her anında skoru etkileyecek pozisyonlarla buluştu. İlk dakikada Şifo'nun kullanamadığı fırsat, ağır kanlı davranışın tipik bir örneğiydi. İlk yarının son dakikasında Oktay'ın yararlanamadığı pozisyon da gollük bir şutun şanssızca direkte patlamasıydı.

Beşiktaş'ın top oynama isteği ve kazanma hırsı eksiksizdi. Tayfur sahanın geniş alanlarında etkinliğini hissettiriyor, Şifo kaptığı topları olumlu paslarla hücuma sokuyordu.

Böyle bir oyunu Beşiktaş'ın kolay kazanması gerekirdi. Oysa, Beşiktaş'ta aksayan bir şeylerin varlığı her geçen dakika kendini hissettiriyor ve Amokachi, Oktay gibi futbolcuların oyundan düşmesine neden oluyordu. Her iki kanat, Saint Germain maçından farklı bir görüntü ile oynuyor, Serdar ve Erkan bu kulvarlardan etkili hiçbir davranış içine giremiyordu.

İkinci yarıda Toshack'ın, Yankov ve Amokachi'yi kenara alarak skoru değiştirme düşüncesine bir anlam veremediml. Bilemiyorum, Galli hoca Letchkov'u oyuna sokarken ne gibi planlar yapıyordu. Görebildiğim kadarıyla Letchkov değil maçı, kendini kurtaracak hiç bir özellikliğini henüz sahaya yansıtamıyor. Her şey bir yana, Beşiktaş'ın dün gece kaybettiği puanlar, elverişli pozisyonlarda yaşanan beceriksizliğin kötü bir ürünüydü.


Bunları da Beğenebilirsiniz