Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Becerikliyiz, yetenekliyiz ama disiplinimiz yok

HALİÇ Kongre Merkezi’nde başlayan 23. Uluslararası Antrenör Gelişim Semineri’nin ilk oturumunda, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Çağdaş Futbolda Takım Yönetimi” konulu bir sunum yaptı. Terim’in sözlerinden satırbaşları şöyle oldu...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

- Türk teknik adamının kimseden aşağı kalır yanı yoktur. Becerikliyiz, kabiliyetliyiz, esneğiz ama çalışmaya gelince, o disiplinde değiliz. Türk teknik adamlar olarak dünyanın her takımına karşı çıkabiliriz, çıktık da. Bu da bilgilerinizi her saniye tazeleyerek, değişimleri takip ederek olur.

‘TASARRUFLARIMIZ VAR’

- İnanın bana, ‘O futbolcu burada oynayamaz’ devri kapandı. Böyle bir zaaf oluşursa, bu oyuncunun değil, antrenörün zaafıdır. Kimse annesinin karnından o mevkinin oyuncusu olarak doğmadı. Herkes her mevkide oynayacaktır. Bu konuyu araştırın.
- Kendinizin farkına varmanızı istiyorum. Sizler önemli insanlarsınız. Meziyetleriniz var. Sadece düdük ağzında, oyuncuya ‘çalışın’ diyen insanlar değiliz. Teknik adamlar olarak oynatmamayı değil, oynamayı amaçlayın. Antrenörlerle ilgili bir çok tasarrufumuz var. Yakında Türkiye’nin her tarafını gezmek istiyoruz.

ALTYAPIDA PRO LİSANS İSTEYEBİLİRİZ

TFF’nin altyapılara yönelik, birer çim ve suni çim zeminden oluşan ve soyunma odalarının da yer aldığı 100’e yakın tesis yapımına destek olma kararı bulunduğunu anlatan Terim, “Altyapıda bile Pro Lisans isteyebiliriz” dedi.

SÜREKLİ KENDİNİZİ GELİŞTİRİN

TERİM, “Bugün Süper Lig’deki 18 takımın 16’sının başında yerli teknik adam var. Demek ki Türk antrenörlüğü bu süreci iyi geçirmiş. Kendimizi geliştirmekten geri durmamalıyız. Bugün futbol, hızlı değişiyor. Adapte olmalıyız” diye konuştu.

Dedikodu yapmayalım faydalı olalım...

TÜRKİYE Futbol Direktörü Fatih Terim, sunumu sırasında çarpıcı açıklamalar da yaptı. Yakın zamanda teknik direktör Hikmet Karaman, “Fatih Hoca benim Galatasaray’ın başına geçmemi veto ettiyse ayıp etmiş. Onu aradım. Gururumu okşayan sözler söyledi” açıklaması yapmıştı.
Dün Fatih Terim, “Dedikoduyu ve haddimizi aşarak konuşmayı bırakmamız lazım” şeklinde konuştu. Türkiye Futbol Direktörü, Türkiye’deki lisanslı antrenör sayısının 20 bine yaklaştığını ve 127 profesyonel kulüp bulunduğunu belirtti.

‘Çok çalışmalıyız’

Terim, “Gözümüzü oyup, arkadan dolanacağımıza, dedikodu yapacağımıza, haddini aşan beyanlar vereceğimize, faydalı olmaya çalışmak en doğrusu” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz