« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Beceremedik bırakıyorum

Maç sonrası soyunma odasına sadece oyuncuları alan kapıyı kapatan F.Bahçe Teknik Direktörü, “Artık burada durmam yanlış olur” dedi. Ancak Emre başta olmak üzere futbolcular, “Hocam, bırakmayın. Suçlu biziz” diyerek vazgeçirdi.

Ferudun NİĞDELİOĞLU
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE’nin, Ziraat Türkiye Kupası’nda yola devam edebilmesi için son umudu olan Yeni Malatyaspor maçını kaybetmesi teknik direktör Aykut Kocaman’ı istifanın eşiğine getirdi. Karşılaşmanın bitiş düdüğünün ardından sarı lacivertli takımda çarpıcı gelişmeler yaşandı. Maç biter bitmez sinirli biçimde soyunma odasına giden Kocaman, odaya sadece futbolcuları aldı ve saatler 21.53’ü gösterirken kapıyı kapattı. Kendisini basın toplantısı yapmaya davet eden Futbol Federasyonu temsilcisine de kapıyı açmayan Fenerbahçe Teknik Direktörü, daha sonra futbolcularına bir konuşma yaptı.

Utandım...
Konuşmasında, mağlubiyetin kendisinde yarattığı hayal kırıklığını duygu dolu sözlerle anlatan Kocaman özetle, “Utandım, çünkü bu takım benim takımım. Çok kötü oynadık. Biz bu işi beceremedik. Artık yapacak hiçbir şeyimiz yok. Bu dakikadan sonra burada durmam çok yanlış olur. İkinci Lig’deki bir takıma bile yenildik. Ben bırakıyorum. Olmadı, yürümedi bu iş” dedi.

Aman hocam
Görevi bırakma kararı aldığını bu sözlerle ifade eden Aykut Kocaman’a ilk destek futbolcularından geldi. Başta Emre Belözoğlu olmak üzere takımın bazı kıdemli isimleri söz alarak, “Hocam öyle şey olmaz. İstifa etmeyeceksiniz. Bu durumun sorumlusu siz değil, biziz. Aman ha, fevri davranıp görevi bıraktığınızı falan açıklamayın. Şimdi Antalya’ya gidelim, oturup sakin kafayla düşünelim ve konuşalım” diye konuştular.

Artık tahammül yok
Kocaman bunun üzerine, “Sizi anlıyorum ama benim artık kaybetmeye tahammülüm kalmadı. Antalya ve Trabzon maçlarından birini bile kaybedersek ben bırakırım” dedi. Futbolcular bu kez, “Hocam bize güvenin. Artık kaybetmeyeceğiz” cevabını verince Kocaman, istifa fikrini askıya aldı.

Son karar bugün
Federasyon temsilcisine bile açılmayan soyunma odası kapısı saat 22.19’da açıldı ve Fenerbahçeli futbolcular birer birer odadan çıkıp kendilerine havalimanına götüren otobüse bindi. Oyunculardan sonra odadan çıkıp otobüse giden Kocaman ise, güvenlik güçlerinin oluşturduğu çember nedeniyle, her zaman önden bindiği otobüse bu kez arkadan binip ön sıradaki yerine oturdu. Fenerbahçe kafilesi, Malatya Havalimanı’nda özel uçağa binip kamp için Antalya’ya gitti.

Bunları da Beğenebilirsiniz