SİİRT HABERLERİ

Bebeklere anne sütü ile beslenme önerisi

AA / Fecri Barlık
27.02.2016 - 11:33Son Güncelleme :

- Siirt Halk Sağlığı Müdürü Özdemir, anne sütü ile beslenmenin bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için eşsiz bir fırsat olduğunu bildirdi.

AA / Fecri Barlık

SİİRT (AA) - Siirt Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bahadır Özdemir, anne sütü ile beslenmenin bebeğin sağlıklı büyüme ve gelişmesi için eşsiz bir fırsat olduğunu bildirdi.

Özdemir, yaptığı açıklamada, anne sütü ile beslenmenin bebek için biyolojik ve geleneksel bir yol olduğunu, bunun da anne ve bebek arasındaki duygusal bağı oluşturan önemli bir faktör olduğunu söyledi.

Anne sütünün ilk altı ay tek başına bebeğin bütün ihtiyaçlarını karşıladığını ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

"Anne sütü güvenli, temiz, içerdiği fonksiyonel bileşenler ve canlı hücrelerle birçok hastalığa karşı koruyucu özelliği olan bir besindir. Tek başına anne sütü ile bu koruyuculuk özelliği daha da yüksektir ama ne olursa olsun az ya da çok anne sütü her şekilde teşvik edilmelidir. Anne sütünün daha uzun süreli verilebilmesi, anne sütünün özellikle mikrobesin açısından eksiksiz olması ve bu arada annenin kendi depolarını koruyabilmesi için emziren annenin sağlıklı ve dengeli beslenmesi de şarttır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Bebeklere anne sütü ile beslenme önerisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bebeklere anne sütü ile beslenme önerisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı