Ege Haberleri

EGE

  Bebek düşürme davası

  Hürriyet Haber
  01 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 01 Aralık 2000 - 00:01

  İZMİR Eşrefpaşa'da, Muammer Demir, üçüncü çocuğuna kürtaj yaptırdığını öne sürdüğü eşi ve doktoru hakkında dava açtı. 12'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde ‘‘bebek düşürme’’ iddiasıyla 5'er yıl hapis cezasıyla yargılanan Şevzat Demir (29) ile Jineokolog Dr. Hinto Sadi, suçlamaları kabul etmedi.

  ŞEVZAT Demir'in 13 ay önce iki büklüm sancılar içinde muayenehanesine geldiğini belirten Dr. Sadi, ‘‘Ayakta duracak durumda değildi. Kanaması vardı. Karataş'taki hastaneye götürdüm. Ameliyat sırasında karnından çocuk çıkmadı. Daha önce düşmüş olabilir. Rahimden patates büyüklüğünde iki ur çıkardım. 6 şişe de kan verdim. Kürtaj yapmadım, hayatını kurtardım. Hepsi hastane kayıtlarında var’’ dedi.

  ÇOCUĞUNUN düşmesinde kocası Muammer Demir'i suçlayan Şevzat Demir ise, süekli içki içip dövdüğünü anlattı, ‘‘Olay günü de yediğim dayaktan sonra kanamam başladı. Babamlardan yardım istedim, beni doktora götürdüler. Çocuğu aldırmadım, kocam döve döve düşürdü’’ diye konuştu.

  SUÇLAMALARI kabul etmeyen Muammer Demir, olaydan iki gün önce kontrol için eşiyle hastaneye gittiklerini belirtti, ‘‘O zaman da kanaması vardı. Ama çocuğun alınacağından söz edilmedi. Benden habersiz çocuğumu aldırdığını öğrenince zaten boşadım. İkisinden de şikayetçiyim’’ dedi. Duruşma, hastaneden evrakların istenmesi için ertelendi.

  Eşi ve doktor hakkında şikayetçi olduğunu söyleyen Muammer Demir. (Üstte) Hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan Kadın Doğum Doktoru Hinto Sadi ve Şevzat Demir, suçlamaları kabul etmedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı