Gündem Haberleri

  Bebeğiyle birlikte denizde ölmek istedi

  Hürriyet Haber
  28.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Avustralya'nın Adelaide kentinde 7 aylık bebeğiyle intihar girişiminde bulunan çılgın bir baba, polislerin nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu, çılgın babanın 3 Ocakta mahkemede hesap vereceği açıklandı.

  Adelaide polisi önceki gün görülmemiş bir olaya müdahale etmek zorunda kaldı. Kimliği gizli tutulan 28 yaşındaki bir adam, kucağındaki 7 aylık kızıyla kararlı adımlarla denize girdi. Sabit bakışlarla kendi kendine konuşuyor ve bebeğiyle birlikte ölümün tek kurtuluş olduğundan söz ediyordu. Çevredekiler genç adamın intihar girişimini derhal polise haber verdiler.

  Polis, hemen Adelaide kıyılarını kuşattı. Polislerin çılgın babayı kızıyla birlikte ölümden vazgeçirme girişimi sonuç vermedi. Hiçbir söz, hiçbir vaat gözü dönmüş babayı caydıramadı.

  Hızla sulara girdi ve göğüs hizasına kadar ilerledi. Ne olup bittiğinden habersiz bebek neredeyse boğulacaktı. Cankurtaranlığa soyunan bir polis, üniformasını çıkardı ve babaya ulaşıp 10 dakika pazarlıktan sonra bebeğini aldı. Daha sonra diğer meslektaşları teker teker soyunup denize atladı ve çılgın babayı yaşama çekmeyi başardılar.

  Polis yetkilileri, ‘‘Kimsenin burnu kanamadan intihar girişimini önledik. Genç adamda birkaç sıyrık var. Eşinden kısa bir süre önce ayrılmış ve bebeğin velayet davası sürdüğünden ağır bir depresyonun pençesinde. Bebeği görmek için eski eşine erken gitmiş ve bebeği üç saat önce almış. Bu yüzden alarm halindeydik. Çılgın baba 3 Ocakta mahkemede hesap verecek’’ dediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı