Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bebeğinin cesedini poşette sakladı

  Mesut IŞIK/GEBZE (Kocaeli), (DHA)
  08 Aralık 2009 - 12:49Son Güncelleme : 08 Aralık 2009 - 12:49

  Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde boşandıktan sonra ailesinden gizli olarak görüşmeye devam ettiği eski eşi Erdem A.'dan hamile kalan 24 yaşındaki H.D.'nin 7 aylıkken evde gizlice doğurmak isteği bebeği ölü dünyaya geldi. H.D.'nin, bebeğin cansız bedenini, annesiyle birlikte bir poşete koyup evinde sakladığı ortaya çıktı.

  Gebze'de oturan H.D., 2000 yılında Erdem A. ile evlendi. Bu evlilikten 4 ve 7 yaşında iki kızları olan çift, geçen Mart ayında boşandı. Ancak ikili, boşanmalarına rağmen ailerinden gizlice buluşarak birlikte olmaya devam etti. Eski eşinden hamile kalan H.D., aile büyüklerinden tepkisinden korktuğu için hamile kaldığını kimseye bunu söylemedi ve ilerleyen aylarda bol kıyafetler giyerek durumunu sakladı.

  H.D., birkaç gün önce de evinin banyosunda hamileliğinin 7'nci ayında erken doğum yaptı. Ancak iddiaya göre bebek ölü dünyaya geldi.
  Doğumdan sonra kanaması durmayan H.D., Gebze Devlet Hastanesi'ne gitti. Muayene sonucu kadının doğum yaptığını anlayan doktorlar, bebekle ilgili çelişkili bilgiler veren H.D.'nin durumunu polise bildirdi. Gereken tıbbi müdehaleler yapıldıktan sonra polise ifade veren H.D., önce bebeği Gebze Mezarlığı'na gömdüğünü söyledi.

  Cumhuriyet Savcısı ile birlikte dün akşam gidilen mezarlıkta yer gösteremeyen ve bebeğini gömmediği anlaşılan H.D.'nin, annesiyle birlikte ölü doğurduğu bebeğin cesedini, korktukları için poşet içinde evde sakladıkları ortaya çıktı.

  Dünden bu yana Gebze Emniyet Müdürlüğü'nde gözaltına tutulan anne ile kızın ifadesi üzerine bebeğin poşet içindeki cesedi evde bulunarak otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. H.D. ile annesi ise sorgularının ardından bugün Adliye'ye sevk edilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı