Gündem Haberleri

  Bebeğini öldürüp limon bahçesine gömdü

  A.A
  25.01.2011 - 15:22 | Son Güncelleme:

  Mersin'in Erdemli ilçesinde, gayrimeşru ilişkiden doğan bebeğini soğuk odada ölüme terk ettiği ardından da limon bahçesine gömdüğü iddia edilen kadın ile kendisine yardımcı olan annesi tutuklandı.

  29 Ekim 2009'da Erdemli Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir ihbarı değerlendirerek, Limonlu beldesindeki bir limon bahçesinde toprağa gömülü erkek bebek cesedi buldu.

  Erdemli Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, önce Adana Adli Tıp Kurumuna ardından da İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderilen ceset ile ilgili önceki gün ulaştırılan raporda, “bebeğin gelişiminin ve doğumunun normal olduğu” tespit edildiği yer alınca Jandarma ekipleri, bahçe sahibi Kabak ailesinin ifadesine başvurmak istedi. 

  Cesedin bulunmasının hemen ardından jandarmaya verdiği ifadesinde “Bebek bana ait. Ancak ölü doğduğu için bahçemize gömdük” diyen ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Gülay Kabak (33) ile annesi Emine Kabak'ın (56) Erdemli'den İzmit'e göç ettiğini belirleyen ekipler, iki kadını da çalıştıkları narenciye fabrikasında yakalayarak gözaltına aldı.

  Erdemli'ye getirilen ve sorgusunda suçunu itiraf ettiği öğrenilen Gülay Kabak'ın, “Gayrimeşru bebeği, ailemin ve çevremdekilerin baskısından korktuğum için evde doğurdum. Daha sonra bebeği boş ve soğuk bir odaya bıraktım. Bir süre sonra bebeğin öldüğünü anlayınca, durumu anneme bildirdim. Daha sonra da annemle bebeği bahçeye gömdük” şeklinde olayı anlattığı bildirildi.

  Yetkililer, Gülay ve Emine Kabak ile gözaltına alınan iki kişinin daha Cumhuriyet Başsavcılığındaki sorgusunun ardından Erdemli Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildiğini belirttiler.

  Genç kadın ve annesinin “Nitelikli şekilde kasten adam öldürmek ve cinayete yardım etmek” suçlarından tutuklanarak Adana'daki Karataş Kadın Cezaevine konulduğu, diğer iki kişinin ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı kaydedildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı