Gündem Haberleri

  BDP'li Uras: Çalışanlara gaz sıkıldı. Bu mudur demokrasi anlayışınız

  A.A
  03.02.2011 - 15:11 | Son Güncelleme:

  BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Ankara'ya gelen işçilere gaz sıkıldığını ve coplandıklarını belirterek, “Bu mudur özgürlük anlayışınız?” diye sordu.

  TBMM Genel Kurulu Başkanvekili Nevzat Pakdil, başkanlığında toplandı. Pakdil, Genel Kurulu açtıktan sonra dün yapılan kapalı oturumun tutanak özetlerinin okunması için kapalı oturuma geçti.

  Kısa süreli kapalı oturumun ardından gündem dışı söz alan Uras, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleri halklarının otoriter devlet anlayışına karşı isyan başlattıklarını ifade etti.

  Yaşananların, şeffaf olmayan otoriter yönetimlerin er ya da geç toplumun yükselen öfkesiyle karşı karşıya kalacağını gösterdiğini belirten Uras, Ortadoğu ve Kuzey Afrika halklarına destek vermek gerektiğini kaydetti.

  Türkiye'de de demokratik taleplerini gösteren insanlar olduğunu, ülkenin dört bir yanından Ankara'ya gelen çalışanların “Torba Tasarı”ya karşı taleplerini dile getirdiklerini ifade eden Uras, eylemin Ankara Valisi tarafından yasa dışı ilan edilmesini eleştirdi. Uras, “Bu mudur özgürlük anlayışınız? Ben de oradaydım. Göstericilere gaz sıkıldı, coplandı. Bu mudur özgürlük ve demokrasi anlayışınız? Demokratik bir kültüre sahip değilsiniz ve bu gidişle de olamayacaksınız” görüşünü dile getirdi.

  Gündemdışı söz alan CHP Sivas Milletvekili Malik Ecder Özdemir, ilinin sorunlarını, MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun ise Bodrum'da meydana gelen sel felaketiyle ilgili alınması gereken tedbirleri dile getirdiler.

  AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ostim'de meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifa dilediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı