Gündem Haberleri

GÜNDEM

  BDP'den PKK'ya sert tepki

  A.A
  13.08.2012 - 10:54 | Son Güncelleme: 13.08.2012 - 12:57

  BDP, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lı teröristler tarafından kaçırılmasına sert tepki gösterdi. BDP'den yapılan açıklamada, ''Olay kabul edilemez, derhal serbest bırakılmasını istiyoruz'' denildi.

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ve BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak'ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, Aygün'ün “silahlı bir grup” tarafından zorla  alıkonulmasını üzüntüyle öğrendikleri belirtildi.

  Parti olarak Aygün'ün serbest kalması ve sağ salim geri dönebilmesi için  ellerinden gelen insani desteği sunmaya hazır olduklarını bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
  “Her şeyden önce böylesi bir eylemi kabul edilemez buluyor, tasvip  etmediğimizi belirtiyoruz. Sayın Aygün'ün zaman geçirilmeksizin derhal serbest  bırakılmasını bekliyoruz. Yaşanan olaydan dolayı Sayın Aygün'ün ailesi başta  olmak üzere Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.  Meclis'teki milletvekillerinin tamamının dahi alıkonulmasının insani açıdan  hükümetin umurunda olmadığının farkındayız. Nitekim dünden bu yana hükümet  partisinden yapılan açıklamaları ibretle izlemekteyiz. Alıkonulan kaymakam,  asker, polis için umursamaz, gayrı ciddi, gayri insani tutum takınan hükümetin  sayın Aygün için de aynı ciddiyetsizlikle hareket edeceğinden kuşkumuz yoktur. En  nihayetinde hükümetin siyasi açıdan yıpranmaması her şeyden ve herkesten daha  önemli ve değerlidir.”

  Açıklamada, “Bir kez daha sayın Aygün'e, ailesine ve CHP'ye geçmiş olsun  dileklerimizi sunuyoruz” ifadelerine de yer verildi.

  BDPden PKKya sert tepki BAŞBAKAN KILIÇDAROĞLU'NU ARADI

  BDPden PKKya sert tepki PKK TARAFINDAN KAÇIRILMASINA TEPKİLER

  BDPden PKKya sert tepki CHP, BDP'DEN YARDIM İSTEDİ

  BDPden PKKya sert tepki BDPden PKKya sert tepki BDPden PKKya sert tepki
  BU SÖZLER YÜZÜNDEN Mİ KAÇIRILDI CHP İÇİNDE DE AYKIRI İSİM 'BUNLAR BEKLEDİĞİMİZ ŞEYLER'

  BDPden PKKya sert tepki BDPden PKKya sert tepki BDPden PKKya sert tepki
  NEDEN TUNCELİ, NEDEN HÜSEYİN AYGÜN PKK TARAFINDAN KAÇIRILMASINA TEPKİLER TERÖRİSTLERDEN AÇIKLAMA GELDİ


           

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı