Gündem Haberleri

  BDP heyetinde yine Sırrı Süreyya Önder yok

  Ferit ASLAN/ DİYARBAKIR,(DHA)
  25.06.2013 - 13:09 | Son Güncelleme:

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan, Abdullah Öcalan ile görüşmek üzere bugün İmralı Adası’na hareket etti.

  BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve BDP Grup Başkan Vekili Pervin Buldan’dan oluşan BDP heyeti, Abdullah Öcalan ile görüşmek için İstanbul’dan İmralı Adası’na doğru yola çıktı. İmralı Adası’na gerçekleştirilecek olan 7’inci ziyarette, daha önceki ziyarette olduğu gibi İstanbul Gezi Parkı protestolarına katıldığı için veto edildiği öne sürülen BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreya Önder yer almadı. Geçen hafta hükümet ile görüşen BDP, ayda en az iki kez İmralı’ya gitmek istediklerini ve Öcalan ve diğer hükümlülerin aileleri ve avukatları ile görüşmelerinin düzenli sağlanmasını istemişlerdi.

  BDP İMRALI’YA ÖNDER’SİZ GİTMEK İSTEMEDİ

  İmralı Adası’na 2 gün önce gitmesi beklenen BDP’lilerin heyette İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in yer almayacak olmasına tepki göstererek, ziyareti gerçekleştirmek istemedikleri bildirildi. Bunun üzerine bir devlet heyetinin İmralı’da Öcalan ile görüşerek, durumu bildirdiği ve Öcalan’ın da çağrısıyla BDP heyetinin adaya gitmeye karar verdiği belirtildi.

  İmralı heyetinde BDP'li Önder yok 'Öcalan bir daha heyete müdahale edilirse süreci gözden geçiririm dedi'

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı