Gündem Haberleri

GÜNDEM

  BDDSO'dan Cumhuriyet marşları

  Hürriyet Haber
  26.10.2005 - 14:45 | Son Güncelleme: 26.10.2005 - 14:45

  Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası (BBDSO), “Cumhuriyet Bayramı Özel Konseri” verecek.

  BBDSO'dan yapılan açıklamaya göre, Şef İbrahim Yazıcı yönetimindeki BBDSO'ya, piyanist Emre Şen ve Ankara Devlet Çoksesli Korosu eşlik edecek.

  Orkestra, konserin birinci yarısında Ulvi Cemal Erkin'in ”Köçekçe” ve Tchaikovsky'nin “1. Piyano Konçertosu”nu, ikinci yarıda ise Muammer Sun'un “Kurtuluş ve Cumhuriyet Film Müzikleri” ile “Cumhuriyet Marşları”nı seslendirecek.

  Konser, Fethiye Kültür Merkezi'nde 28 ve 29 Ekim'de saat 20.00'de başlayacak. Müzikseverler, konserin 3 ve 5 YTL olan biletlerini, TKM gişesi ya da konser öncesi Fethiye Kültür Merkezi'nden temin edebilecek.

  Öte yandan, merkez Nilüfer İlçe Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde 10 bin bayrak dağıtacak.

  Bayrak dağıtımını Gazi Caddesi'nde başlatan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 2 yıl önce düzenledikleri bayrak kampanyasının bu yıl da devam ettiğini söyledi.

  Bu süre içinde 25 bine yakın bayrak dağıttıklarını, bu yıl ise 10 bin bayrak dağıtmayı hedeflediklerini ifade eden Bozbey, ilçe halkına, 28 Ekim'den itibaren bayraklarını balkon veya camlara asmaları çağrısında bulundu.

  Bozbey, isteyen vatandaşların belediyeden bayrak temin edebileceklerini kaydetti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı