BDDK: Yapı Kredi satışında son söz bizim

Hürriyet Haber
05.02.2005 - 02:04 | Son Güncelleme:

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme (BDDK) Başkanı Bilgin, YKB’nin satışıyla ilgili olarak son sözü otoritenin söyleyeceğini dile getirdi.

SÜREÇ ENGELLENEMEZ:

Yapı Kredi Bankası’nın satışıyla ilgili yapılan spekülasyonlar üzerine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sürece ilişkin değerlendirmede bulundu. NTV’ye konuşan Tevfik Bilgin, "Yapı Kredi’nin sahiplik sorununun çözülmesinde önemli bir adım atıldığını ve çeşitli spekülasyonlarla, sürecin hiç bir şekilde engellenemeyeceğini" söyledi.

YÖNETİM GÖREVİNİ YAPAR:

Yapı Kredi yönetiminin bağımsız hareket etmediğini, bu süreçte sadece görevlerini yerine getireceğini belirten Bilgin, ‘Bir sene önce söylediğimizle şimdi arasında bir fark yok. Herkes görevini yapıyor’ diye konuştu.

YATIRIMCI KORUNACAK:

Küçük yatırımcıların da yanlış yönlendirilmesini istemediklerini söyleyenBilgin bu süreçte küçük yatırımcıların korunacağını vurguladı. BDDK’nın konuyla ilgili tartışmalarda yer almayacağını da ekleyen Bilgin, ‘Son söz hep otoritenindi, şimdi de böyle olacak’ diye konuştu. Şu an süreci yakından izlediklerini vurgulayan Bilgin, Yapı Kredi Bankası’nın söz konusu iştirakleri için ayrıca açıklama yapacaklarını belirtti.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı