Gündem Haberleri

GÜNDEM

  BBP: Referandumda 'evet' oyu kullanacağız

  ANKA
  18 Ekim 2007 - 11:00Son Güncelleme : 18 Ekim 2007 - 11:00

  Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu, 21 Ekim’de yapılacak referandumda “evet” oyu kullanacaklarını açıkladı.

  Yazıcıoğlu hafta sonu yapılacak referanduma ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Partisinin ilk kurulduğundan bu yana Cumhurbaşkanını halkın seçmesini savunduğunu belirten Yazıcıoğlu, bu yönde çok çeşitli girişimlerde bulunduklarını anlattı.

  Referandumda Türk Milletinin önüne bir fırsat geldiğini ifade eden Yazıcıoğlu şöyle dedi:

  “Milletimizin kendi Cumhurbaşkanını hür iradesiyle seçme hakkını elde etme imkanı doğmuş bulunuyor. Büyük Birlik Partisi olarak her zaman Büyük Türk Milletinin kendi hür iradesine bırakıldığı zaman hata yapmayacağına inandık. Ancak alelacele çalakalem hazırlanan ve içi doldurulmamış, tanımların ve kavramların belirtilmediği referandumda oylanacak olan bu Anayasa değişikliğinin güdük olacağına inanıyoruz.

  Kamuoyunda, medyada, yüce Meclis’te ve bilim adamlarınca daha en başından beri bu referandum maddeleri tartışılmaya başlamıştır ki bu da bizim iddiamızda haklı olduğumuzu göstermektedir. Hükümet de yaptığı hatasını fark etmiş olduğundan dolayı referandumun başlamasına rağmen referandum maddelerinde bazı değişiklikler yapmıştır. Yine de eksiklik ve yetersizliğine rağmen Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin yolunu açtığı için Referandumda evet oyu kullanacağız.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı