KASTAMONU HABERLERİ

BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Yelis: “Tüm Seçmenlerin Oylarına Talibiz”

IHA
17.10.2015 - 11:07Son Güncelleme :

BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, 1 Kasım'da tüm seçmenlerin oylarına talip olduklarını söyledi.

IHA

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, 1 Kasım genel seçimlerinde tüm seçmenlerin oylarına talip olduklarını söyledi.
Yelis, Kastamonu’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım genel seçimlerinin ülkenin önemli virajlarından birisi olduğuna dikkat çekerek, “Ülkemiz, büyük problemlerle karşı karşıyadır. Eğitim, sağlık, güvenlik, hukuk ve adalet konularında problemler yaşamaktayız. Lakin ülkemizin ana problemlerini, terör, dış politika ve ekonomi alanındaki sorunlar olarak 3 ana başlıkta toplayabiliriz” dedi.
Ankara’daki terör eylemine de değinen Yelis, terör eylemlerini kim ve kime karşı yaparsa yapsın lanetlediğini belirterek, “Ölenlerin ailelerine başsağlığı ve yaralılara şifalar diliyorum. Sınırlarımızda hakimiyetimizin zayıflaması, bölgeye bir çok ülkenin farklı niyetlerle müdahil olması ve ülkemizde sert bir politik iklimin var olması teröre zemin hazırlamaktadır” diye konuştu.
Dış politikayı eleştiren Yelis, “Komşularla 0 sorundan, değerli yalnızlıktan bahsedilir duruma geldik. Türkiye’yi yönetenler hızlı bir şekilde dış politika anlayışlarını gözden geçirmelidir. Büyük güçlerle politikaları örtüşen ve yıllarca bahar havası yaşayan iktidarın, yeni konsepte politika üretmesi için, tecrübeli ve zor günleri görmüş gerçek akil insanlardan bir ekip oluşturmasını teklif ediyorum” ifadelerini kullandı.
İstikrarsızlığın sebebinin hükümetin yanlış uygulamaları olduğunu ileri süren Yelis, “İstikrarsız denilen 1946-2002 yılları arasında Türkiye büyümesi yüzde 5.1 iken, istikrar var denilen 2003-2014 arası ekonomik büyüme yüzde 4.7 olmuştur. 2003-2006 yılları arası büyüme yüzde 7.4 iken, 2007-2014 arası yüzde 3.2 olmuştur. Yüzde 3.2 çok kötü. ama gittikçe kötüleşen bir trend var. 2015 de büyüme muhtemelen yüzde 2’nin altında kalacak.
İş ve aş üreten ekonomik politikalara geçilmelidir. Bunun için hukuk, adalet ve siyasi istikrara bir an önce kavuşmalı ve yatırımcıya güven verilmelidir. Büyük Birlik Partisi, 1 Kasım seçimlerinde sandıkta seçmenle buluşacaktır. 28 Şubatta, demokrasinden yana tavrımızla imam hatiplerin önünün açılmasındaki mücadelemizle, başörtüsü meselesindeki dik duruşumuzla, sağduyunun sesi ve mili vicdanın temsilcisi olmamızla, manevi değerlere sahip çıkmamızla, milli duruş sergilemekteki kararlılığımızla, İslam’ın hoşgörüsüne ve Anadolu insanının İslam anlayışına sahip çıkmamızla, BBP olarak ortaya koyduğumuz tüm politikalarımızla ve Kastamonu sevdamızın, Kastamonu’ya hizmetle taçlanması için tüm seçmenlerimizden oy talep etmekteyiz” dedi.
Tüm seçmenin oylarına talip olduklarını ve 1 Kasım’da seçmenden destek isteyen Ahmet Yelis, şöyle devam etti:
“2010 referandumuyla Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru hakkı getirilmiştir. Artık ülke barajı diye bir sorun yok. Siz oylarınızla il barajını aştırın, biz sizi mecliste temsil edelim. Kastamonu’ya hizmet ve yatırım gelmesi için mücadele edelim. Son olarak; milli ve manevi değerlere sahip çıkmak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun dosyasına/davasına sahip çıkmak, hukukun üstünlüğünü ve adaleti sağlamak, adil bir gelir dağılımı ve vergi düzeni kurmak, demokrasiye sahip çıkmak, siyasi ortamın normalleşip, uzlaşma üslubunun gelmesi için, israf ekonomisi yerine, iş üreten, üretim ekonomisine geçmek, göç veren değil, göç alan bir Kastamonu için, güvenli, özgür ve refah içinde bir Türkiye için, meclisteki partilerden ümidini kesen, meclisteki partilere kerhen oy veren, sandığa gitmeyip protesto eden, farkı fark eden, algı yönetimlerine direnen, güven ve huzur içinde yaşamak isteyen, ötekisi olmayan bir Türkiye’yi özleyen, değerli Kastamonu’nun, hemşehrilerimizin oylarına talibim. Destek sizden hizmet bizden.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Yelis: “Tüm Seçmenlerin Oylarına Talibiz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Yelis: “Tüm Seçmenlerin Oylarına Talibiz” haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  14 Kasım 2017, Salı
  • İmsak
   05:40
  • Guneş
   07:24
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   15:16
  • Akşam
   17:35
  • Yatsı
   19:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı