KASTAMONU HABERLERİ

BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis;

IHA
19.10.2015 - 13:41Son Güncelleme :

BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Atabey Gazi'nin kılıcının Kastamonu'ya getirilmesi gerektiğini söyledi.

IHA

BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis, Atabey Gazi’nin İngiltere’de sergilenen kılıcını Kastamonu’ya geri getireceklerini söyledi.
Ahmet Yelis, Kastamonu’da her yıl adına anma etkinliği düzenleyen TÜRKAV’a teşekkür ederek, Atabey Gazi’nin İngiltere’de sergilenen kılıcının Kastamonu’ya getirilmesi gerektiğini kaydetti.
Atabey Gaziyi Anma Günü nedeniyle açıklamada bulunan Ahmet Yelis, etkinliği düzenleyen TÜRKAV’ın vefa örneği gösterip büyük bir hizmet gerçekleştirdiğini söyledi.
Tarihin önemli şahsiyetlerinin sadece isimlerinin anılmaması gerektiğine dikkat çeken Ahmet Yelis, “Onların yaşantılarının ve ortaya koydukları değerlerin, yeni nesillere aktarmanın da büyük bir hizmet, Asıl adı Hüsameddin Çoban olan Atabey Gazi, Selçuklu şehzadelerini eğittiği için Atabey, Müslümanlar adına cihat ettiği için Gazi unvanı almıştır. Kastamonu fatihi olmasının yanında en önemli özelliği Kastamonu yöresinde kimseyi aç bırakmayan Atabey Gazi sosyal devlet anlayışını uygulayan bir Bey’dir. Kastamonu’da Selçuklular adına kurduğu beyliğe Çobanoğlu beyliği denilmektedir. Rahmetli Atabey Gaziyi minnetle ve rahmetle anıyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerin kullandı.
Ardından Ahmet Yelis, Kastamonu’da esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, 1 Kasım’da yapılacak ergen genel seçimlerde seçmenden destek istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis; hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 13 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BBP Kastamonu Milletvekili Adayı Ahmet Yelis; haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı