Gündem Haberleri

  BBP: Bu tezkere milletin vicdanının tezkeresidir

  A.A.
  20.10.2007 - 12:07 | Son Güncelleme:

  BBP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur, “milletin, teröre karşı sessiz kalan iktidarı teröre karşı aktif bir rol oynamaya zorladığını” savunarak, “Tezkere, hükümetin değil milletin vicdanının tezkeresidir” dedi.

  Öznur, yaptığı yazılı açıklamada, tezkerenin TBMM tarafından büyük bir çoğunlukla kabul edilmesinin dünyada yankı bulduğunu hatırlattı. Tezkerenin, ses getirdiğini, bunun da iktidarın değil milletin vicdanının tezkeresi olmasından kaynaklandığını ifade eden Öznur, özetle şunları kaydetti:
  “Millet, teröre karşı sessiz kalan iktidarı, teröre karşı aktif bir rol oynamaya zorlamıştır. Tezkere hükümetin değil milletin vicdanının tezkeresidir. Terörle mücadele amaçlı bu yetki hemen kullanılmayacak olmasına rağmen tezkereye başta sözde müttefikimiz olan ama defalarca ifade ettiğim gibi stratejik düşmanımız ABD ve NATO'dan tepki geldi.

  Şu anda Bağdat'ta ipleri elinde ABD bulundurmaktadır. Bağdat yönetiminin PKK'ya sözde karşı çıkan açıklamalarının hiçbir inandırıcılığı yoktur. Türkiye, asla meşru ve demokratik olmayan Bağdat'ı tanımamalıdır. Ankara'nın muhatabı Bağdat değil, Washington'dur. Çünkü Bağdat, Washington'un kuklasıdır.
  Türkiye terörle mücadele için Bağdat'la siyasi ve diplomatik ilişki kurmamalıdır. Çünkü karşısında demokratik yollarla iktidara gelmiş ve tüm Irak'ı temsil eden demokratik bir rejim ve yönetim yoktur.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı