Gündem Haberleri

  BBC'de büyük operasyon

  Hürriyet Haber
  18.10.2007 - 12:02 | Son Güncelleme:

  İngiliz Yayın Kuruluşu BBC, tasarruf planları çerçevesinde 2 bin 500 çalışanının işine son vermeye, program ve yapımlarını yüzde 10 oranında azaltmaya hazırlanıyor.

  BBC yönetiminin yakında açıklaması beklenen planın Genel Müdür Mark Thompson tarafından hazırlandığı ve yönetim kurulu tarafından  onaylandığı belirtildi.   Plan uygulanırsa, BBC'de daha az sayıda yeni program yayımlanacak, program tekrarına daha çok yer verilecek.

  Bu arada, BBC Vakfından yapılan açıklamada, bu planın da sonuç vermemesi  halinde, yayın kuruluşunun geleceğinin tümüyle tehlikeye düşeceği  belirtildi.

  Vakıf Başkanı Sir Michael Lyons, gelecek 6 yılın planlamasının BBC için  bir “ölüm-kalım noktası” teşkil ettiğini söyledi. Lyons, kurumun bütün  yöneticilerinin BBC'yi ayakta tutmak için çabaladıklarına dikkati  çekerken, planlarının sonuç vermemesi halinde BBC'nin geleceği konusunda  soru işaretlerinin belireceğini ifade etti.

  İşten çıkarılacakların sayısının 2 bin 800'e kadar yükselebileceği  belirtilirken, kurumun Shepherd Bush semtinde bulunan soru işareti  şeklindeki 1950'lerde inşa edilen büyük binasının satılmasının da söz  konusu olduğu kaydediliyor.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı