Dünya Haberleri

DÜNYA

  BBC “uyuduğunu” ima ettiği sağır vekilden özür dilemek zorunda kaldı

  Birce BORA / LONDRA
  16 Eylül 2015 - 17:28Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 17:28

  İngiltere’de milletvekili Alec Shelbrooke’u Parlamento'daki bir tartışma sırasında gözlerini kapatıp kafasını geriye yaslamış bir şekilde gösteren bir fotoğrafı “Muhafazakar Partili Elmet ve Rothwell Milletvekili Alex Shelbrooke’u gözlerini dinlendirirken gösteren bu fotoğraf internette yayıldı” notu ile Facebook’ta paylaşan BBC, kısmen sağır olan milletvekilinin o sırada konuşulanları anlayabilmek için kafasını koltuğunun arkasındaki hoparlöre dayadığı ortaya çıkınca özür dilemek zorunda kaldı.

  Paylaşımı yapan BBC’nin Newbeat programına ait Twitter hesabından gerçeğin ortaya çıkmasının ardından yayınlanan açıklamada, “Milletvekili Alec Shelbrooke’a en içten özürlerimizi iletiyoruz. O kısmen sağır ve fotoğraf çekildiğinde hoparlörü dinliyordu” ifadesi yer aldı.

  Açıklamayı retweet eden (aktaran) Shelbrooke, BBC’nin özrünü kabul ettiğini belirtti. Milletvekilinin sözcüsü de “O BBC’nin özrünü kabul etti ve tweet'i kişisel olarak da algılamadı” açıklamasında bulundu.

  BBC ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Newsbeat hatasını anlağı anda o tweet'i sildi ve milletvekilinden özür diledi” dedi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı